Gratis

Junior HR I PIATRAONLINE

PIATRAONLINE | GENERATOR DE INSPIRATIE

Candidatul Ideal

Vrei o carieră în HR și cursuri constante de perfecționare?

Alătură-te celui mai mare magazin online Home & Deco din România, vei lucra într-un super showroom din București și vei avea un birou digitalizat, cu vedere spre viitor. Oferim un loc de muncă într-o companie extrem de dinamică, cu o echipa tânăra, de succes, într-o companie ce lucrează atât în România cât și în Europa.

Care sunt așteptările noastre?
- o bună comunicare în echipa, vei lucra aproape de colegii tăi din alte departamente;
- o bună coordonare / organizare a task-urilor zilnice;
- eficientă și responsabilitate
- o foarte buna cunoastere a Revisalului
- cursul de inspector resurse umane sau studii in domeniu
- proactivitate și loialitate
- minim 2 ani de experiență în acest rol.

Descrierea jobului

Responsabilități:

-întocmire documente de angajare (oferta de muncă, contract individual de muncă, fișa postului, acord de confidențialitate, obținere repartiție de la șomaj și comunicare angajare, înregistrare revisal și transmitere ITM)
-întocmire documente încetare contract individual de muncă
-întocmire adeverințe medic, adeverințe de venit, adeverințe pentru școală și grădiniță, la solicitările angajaților
-înregistrare salariați în ERP
-administrare soft BIO-matrix, verificare și corecție pontari zilnice
-administrare cereri concedii de odihnă
-întocmire arhivă electronică salariați
-gestionare cardurilor pentru tichetele de masă (comenzi noi, comenzi carduri/coduri pin pierdute)
-generare și verificare pontaj lunar
-întocmire pontaj în vederea importului în ERP pentru calculul salariilor lunare
-verificare și calcul salarii lunare
-întocmire situații tichete de masă și transmiterea borderourilor în vederea plăților lunare
-întocmire ordine de plata cu obligațiile către bugetul de stat
-transmitere fluturași salarii
-generare declarație 112 în vederea transmiterii către ANAF
-gestionare popriri (înregistrare în ERP, întocmire adreasa de răspuns către Instituțiile statului/alte instituții)
-gestionare imputatii (înregistrare în ERP, întocmire documentație reținere salarii/plăti anticipate)
- întocmire documentație Casă de Asigurări de Sănătate și depunere dosar pentru recuperare sume FNUASS (concedii medicale)
-o bună cunoaștere a legislației în vederea recrutării personalului din străinătate.

Beneficiile PIATRAONLINE, ce aducem noi:
- Salariu motivant
- Un birou într-un showroom cu vedere către viitor. Nu stăm pe loc, ci ne mișcăm în ritm cu ultimele trenduri.
- Mediu digitalizat și tehnologizat. Nu vrem să lucrezi mai mult, ci mai eficient.
- posibilitate upgrade spre Senior HR
- cursuri de perfecționare în domeniu/training-uri de dezvoltare personală
- o bucătărie cozy în care te întâmpinăm cu pâine și fructe proaspete/gustări

PIATRAONLINE:
Program: Luni - Vineri: 09.00 - 18.00
Adresa: Aleea Teisani Nr. 137A, Sector 1, București

De ce PIATRAONLINE? Pentru că suntem mai mult decât o companie, suntem o comunitate a pasionaților de frumos. Asta înseamnă că toți cei care ne împărtășesc aprecierea pentru design și arhitectură sunt primiți cu brațele deschise în familie. Showroomul și pavilionul exterior care îi inspiră pe toți cei care ne vizitează sunt și noul tău loc de joacă: un birou altfel care îți oferă spațiu să te dezvolți și să faci ceea ce îți place, un birou digitalizat, cu vedere spre viitor.

Nu vrem să lucrăm mai mult, ci mai eficient, așa că regândim constant procesele și tehnologiile și îți updatăm experiența pentru ca tu să dai tot ce ai mai bun în fiecare zi.

Simte-te ca acasă la noul tău job!
Publicat 8 Mai 2024 Reactualizat 23 Mai 2024 Expiră 7 Iun. 2024