Gratis

FRONT-END DEVELOPER

BOOKZONE S.R.L.

Candidatul Ideal

PREZENTA ESTE ON SITE
Editura Bookzone cauta un Front-End Developer pasionat și experimentat care să joace un rol crucial în dezvoltarea și îmbunătățirea interfeței website-ului nostru și pentru realizarea de landing-page-uri excepționale. Candidatul ideal trebuie să aibă o înțelegere solidă a HTML, CSS, JavaScript, inclusiv framework-uri moderne precum Vue.js și Nuxt.js, și o experiență demonstrabilă în utilizarea Bootstrap pentru design responsive.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Dezvoltarea și întreținerea părții front-end a site-ului bookzone.ro;
  • Dezvoltarea de landing-page-uri de prezentare;
  • Implementarea de design-uri web responsive folosind HTML, CSS și Bootstrap;
  • Colaborarea cu echipa de back-end și design pentru a asigura coerența standardelor tehnice și a celor vizuale;
  • Optimizarea aplicațiilor web pentru viteza maximă și scalabilitate;
  • Utilizarea framework-urilor Vue.js și Nuxt.js pentru a construi componente web eficiente și reutilizabile;
  • Testarea și debugarea codului pentru asigurarea funcționării optime a site-ului;
  • Răspunderea la feedback-ul utilizatorilor și implementarea modificărilor necesare pentru îmbunătățirea experienței utilizatorului;

Cerințe:
  • Experiență solidă în HTML, CSS, JavaScript, și Bootstrap;
  • Experiență cu framework-urile Vue.js și Nuxt.js;
  • Înțelegere bună a principiilor de design responsiv și a standardelor web actuale;
  • Abilitatea de a scrie cod clar, eficient și reutilizabil;
  • Experiență în utilizarea sistemelor de control al versiunilor, de preferat Git;
  • Capacitatea de a lucra eficient într-o echipă, precum și independent;
  • Excelente abilități de comunicare în limba română și engleză;

Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și inovativ;
  • Acces la cele mai noi tehnologii și metodologii din domeniul dezvoltării web;
  • Un mediu de lucru extrem de plăcut, dinamic
  • Un salariu motivant
  • Decontul abonamentului /transportului
  • Tichete de masă
  • Abonament rețea privată de sănătate
  • Proiecte interesante şi posibilităţi de dezvoltare a carierei

Descrierea companiei

BOOKZONE - unde oamenii și carțile se intâlnesc.

BOOKZONE Oferă una dintre cele mai mari selecții de cărți din România, cu livrare națională și internațională pentru toți pasionații de carte. Librăria online este completată de o editură proprie care publică autori îndrăgiți de cititorii din toată țara și nu numai.

Publicat 25 Apr. 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 25 Mai 2024