Gratis

GRAPHIC WEB DESIGNER

EUROPE ENERGY SERVICE S.R.L.

Candidatul Ideal

Experiență de minimum 1 ani în web design sau un portofoliu impresionant care să demonstreze abilitățile tale.
Cunoștințe solide de HTML, CSS și JavaScript.
Familiaritate cu Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, XD) sau alte instrumente de design.
Capacitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă.
Abilități excelente de comunicare și scriere in limba engleza.
Atenție la detalii și o abordare orientată spre soluții.

Constituie un avantaj:

Experiență cu platforme de management al conținutului (CMS) precum WordPress.
Cunoștințe de SEO și bune practici în accesibilitate web.
Experiență cu designul de interfețe pentru aplicații mobile.

Descrierea jobului

Compania Europe Energy Service este în căutarea unui Web Designer talentat și creativ pentru a se alătura echipei noastre dinamice. ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂Dacă ești pasionat de designul web, ai un ochi pentru detalii și îți place să creezi experiențe online remarcabile, vrem să te cunoaștem!
Responsabilități:

Crearea și dezvoltarea de designuri web atractive și funcționale.
Colaborarea cu echipa de dezvoltare pentru implementarea designurilor.
Realizarea de mockup-uri și prototipuri pentru noi proiecte.
Asigurarea unei experiențe utilizator de înaltă calitate prin design responsive.
Menținerea unui stil vizual coerent pe toate platformele și paginile web.

Oferim:

Un mediu de lucru creativ și prietenos.
Oportunități de dezvoltare profesională continuă.
Salariu competitiv.
Posibilitatea de a lucra la proiecte diverse și inovatoare.
Dacă te regăsești în descrierea de mai sus și ești gata să te alături echipei noastre, te rugăm să trimiți CV-ul tău împreună cu portofoliul de lucrări la adresa de email sau ne puteti contacta la numarul de telefon.
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 24 Mai 2024