Publicat 12 Oct 2017 | Reactualizat 17 Oct 2017 | Expiră 11 Nov 2017

Sofer de camion - Belgia (Mechelen)

5 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 6 luni si 1 zi experiență în Transport / Distributie

Candidatul ideal

- experienta minima 6 luni de zile
- vorbitor de limba engleza, franceza sau germana (nivel incepator / mediu /avansat)
- acte valide (card tahograf, atestat marfa, ADR (nue este obligatoriu), aviz medical si psihologic)
- cazier juridic tradus in limba germana si legalizat

Descrierea jobului

- curse scurte pe teritoriul Belgiei (70%), Olanda, Franta, Germania si Luxemburg
- sistem de lucru: 6 sapt. cu 2 sapt. acasa (sau mai mult), daca soferii DORESC pot sa ramana la lucru mai mult
- 25 de zile de concediu anual
- 1950 euro salar (550 euro salariul net + 45 euro diurna zilnica)
- 180 euro bani de transport
- 150 de euro prima de instalare
- marirea salariului dupa 6 luni de zile / 9 luni de zile si in fiecare an cu 50 de euro
- marirea banilor de buzunar dupa fiecare an
- 300 de euro bonus pentru fiecare sofer recomandat, atunci cand firma cauta noi soferi
- imbracaminte de serviciu
-garajul este la Mechelen (Belgia) si este echipat cu bucatarie moderna, masini de spalat, uscator, dusuri, internet, etc
- weekendurile se fac la garaj
- camioane DAF, EURO 6

Compania Diabol sro cu sediul in Bratislava, Slovacia isi desfasoara activitatea deja de 5 ani de zile avand o flota de 55 de camioane si 70 de soferi. Efectuam transportul de marfa in tarile mai sus mentionate.

Sofer de camion - Belgia (Mechelen)  -  Diabol sro