Rooms Division Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm Rooms Division Manager, o persoană profesionistă, cu experiență în domeniu, pasionată de munca sa, un lider care poate să gestioneze într-un mod excepțional echipe de oameni și resurse materiale, astfel încât să ofere servicii hoteliere de 5 stele oaspeților noștri.

Rooms Division Manager-ul va fi responsabil de departamentele de Front Office, Housekeeping și Mentenanță hotel și va contribui la construirea și pregătirea echipelor din aceste departamente.

Educație si experiență:
  • Studii superioare ( turism, administrație, economice)
  • Minim 7 ani experiență în domeniu hotelier, inclusiv într-o poziție de Front Office
  • Minim 4 ani experiență într-o poziție de management
  • Calificări specifice: curs recepționer, brevet de turism, etc
  • Experiență de lucru într-un hotel de lanț internațional, constituie avantaj

Cerințe esențiale ale candidatului pe care îl căutăm:
  • Are cunoștințe și experiență de lucru specifice unui hotel de 4-5 stele, în special Front Office & Housekeeping - ideal într-un lanț hotelier internațional
  • Este orientat spre rezultate, proactiv, cu capacitatea de a conduce, motiva și servi drept exemplu pentru cei din jur
  • Este foarte organizat și în același timp flexibil, se adaptează cu ușurință la diversele situații ce apar
  • Vrea și știe cum să colaboreze foarte bine cu toate departamentele din hotel
  • Este o persoană atentă la detalii și la mediul înconjurător, excelent anticipator, dar și ascultător
  • Va fi mereu un interlocutor răbdător, cald și încrezător, empatic, dispus să găsească soluții și să dea cele mai bune sugestii, luând în considerare și având grijă de client, atunci când situația o cere
  • Este un candidat inteligent, responsabil, capabil să ia decizii bune, într-un mod rapid și eficient, este organizat și structurat în muncă
  • Are experiență în coordonarea unei echipe și în munca cu un program de gestiune hotelieră
  • Cunoaște piața hotelieră locală și particularitățile ei
  • Este fluent în limba engleză, scris și vorbit
  • Cunoaște, cel puțin la nivel conversațional, altă limbă de circulație internațională ( franceză, italiană, germană, etc).
  • Are cunoștințe de contabilitate primară, de negociere și customer service

Descrierea jobului

Sarcini principale:
  • Contribuie la formarea departamentelor din subordine: Front Office, Housekeeping și Mentenață
  • Este responsabil de instruirea, dezvoltarea și motivarea continuă a membrilor din departamentele pe care le are în subordine
  • Planifică pe termen scurt și lung sarcinile echipelor și se asigură de îndeplinirea acestor sarcini
  • Este implicat activ în organizarea, implementarea, verificarea și evaluarea tuturor operațiunilor efectuate de oamenii din subordine
  • Se asigură că se oferă servicii excelente de Front Office & Housekeeping, susținute de un departament de Mentenață profesionist și eficient
  • Colecteză date în ceea ce privește nivelul de satisfacție al clienților hotelului și elaborează și implementează, împreună cu celelalte departamente, strategii pentru îmbunătățirea serviciilor oferite
  • Participă activ la realizarea inventarelor în departamentele pe care le gestioneazăViziunea noastră:
  • Să fim și să creștem în a fi ospitalieri, gazde bune ale orașului nostru, fiind profesioniști talentați, motivați de a fi tot mai buni in ceea ce facem, individual și în echipă. Talentele noastre, îmbinate cu o inima mare, un zâmbet cald și cu dorința de a fi perceptivi și atenți, le punem în slujba celor care ne calcă pragul.
Valorile noastre:
  • Adevăr – consistentă, integritate, caracter
  • Respect
  • Grijă, dedicare, empatie
  • Muncă, disciplină, educație continuă, gândire critică
Aplicațiile se pot trimite la adresa: info.cluj@radissonblu.com până la data de 29.10.2021.

Radisson Blu Hotel Cluj, va fi primul hotel de 5* cu o franciză internațională din orașul nostru și va avea 149 de camere de diverse tipuri, de la camere standard și superioare, la apartamente și zone VIP, două restaurante, un bar cosmopolit, o sală ballroom și 5 sali de meeting.

Situat în zona centrală, istorică, lângă stadionul Cluj Arena, Sala polivalentă și la intrarea in Parcul Central, dar totuși la distanță de o plimbare de centrul vechi, locația hotelului este unică și perfectă.

Publicat 12 oct. 2021 Reactualizat 11 nov. 2021 Expiră 11 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos