Publicat 04 Iun 2019 | Expiră 05 Iul 2019

REPREZENTANT VANZARI CONSTANTA - NAVODARI ( Sezonier)

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINTELE POSTULUI

CONSTANTA

Reprezentant de vanzari / Librar ( pentru punctul nostru de lucru la Phoenicia Holiday Resort, Mamaia Nord) .

- Atributii: consilierea clientilor, incasarea C/VAL produselor, intretinerea spatiului de expunere, participarea la targuri si alte evenimente ale editurii. Lucrul cu clientii, preluarea comenzilor,urmarirea livrarii comenzilor efectuate, urmarirea facturilor si inventarierea acolo unde este necesar
- Cerinte: studii medii sau superioare, experienta in lucru cu casa de marcat si cunoasterea sistemelor de gestiune.

Cunostiinte, aptitudini & abilitati:

Bune abilitati de comunicare si relationare
Orientare catre client
Flexibilitate
Orientare catre rezultate
Interes pentru piata de carte si domeniul editorial

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE:

- Aplică planul de mercantizare stabilit pentru aria de responsabilitate alocată;

- Respectă programul de vizitare al magazinelor-client stabilit de către superiorul direct;

- Asigură prezența și vizibilitatea cărților editurii și a materialelor promoționale în toate punctele de vânzare din zona alocată, în vederea creșterii volumului de vânzări al companiei;

- Prezintă într-un mod profesionist clientului cărțile editurii și materialele promoționale ale companiei;

- Identifică noi clienți și îi fidelizează pe cei existenți, respectând regulile și procedurile companiei;

- Identifică spațiile cu o bună vizibilitate în magazinele din zona alocată și obține acordul directorilor/proprietarilor de magazine pentru a expune cărțile editurii și materialele promoționale;

- Aranjează cărțile RAO și materialele promoționale în spațiile identificate respectând politica de mercantizare stabilită de către companie;

- Verifica stocul fizic existent al clienților, transmite rapoartele cerute către office;
- Actualizează baza de date cu clienții din zona de responsabilitate, menține și îmbunătățește în permanență relațiile profesionale cu aceștia;
- Participa la targurile de carte din aria de responsabilitate alocata.

Descrierea companiei

Editura de carte

Expirat
REPREZENTANT VANZARI CONSTANTA - NAVODARI ( Sezonier)  -  RAO Distributie