PreSales Engineer Networking /Computing and Storage

RASIROM RA 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ce asteptam de la tine
  • Sa ai studii superioare tehnice;
  • Sa ai experienta in activitatea de proiectare -ofertare in zonele networking /computing and Storage;
  • Sa ai experienta in activitatea de implementare a solutiilor constituie avantaj;
  • Sa ai abilitatea de a traduce cerințele tehnice și de afaceri în soluții eficiente din punct de vedere al costurilor;
  • Sa detii una sau mai multe certificari: CCNA, CCNP, MCSE, CNE, VCP, IBM, Dell, HP,etc.;
  • Sa ai cunostinte solide de system hardware, Storage Area Networks, Network Attached Storage and Backup technologies, Clustering;

Descrierea jobului

Ce vei face
  • Te vei asigura ca ofertele si solutiile tehnice propuse de tine raspund cu exactitate nevoilor clientilor si sunt sustinute de factorii de decizie ai clientilor;
  • Vei realiza lucrari de ofertare echipamente și sisteme de Networking /Computing and Storage;
  • Vei participa ca membru al echipei de implementare în faza de punere în funcțiune a soluției tehnice;
  • Vei acorda asistenta tehnica echipei de instalare pe parcursul derulării contractelor de execuție a proiectelor;
  • Vei participa la realizarea arhitecturilor la client, impreuna cu departamentele implicate, atunci cand esti solicitat;
  • Vei realiza design-ul pe baza discutiilor cu beneficiarii si vei determina echipamentele, modulele, licentele, etc. necesare functionarii solutiei propuse;
  • Vei intocmi clarificari tehnice, in cazul solicitarilor clientilor;

Ne poti trimite CV-ul si la adresa cariere@rasirom.ro , dar te rugam sa iei inainte la cunostinta de cunoștință de politica noastra de confidentialitate privind protectia datelor personale în scop de recrutare si selecție accesand link-ul: http://www.rasirom.ro/politica-confidentialitate.html .
Publicat 8 Aug. 2022 Reactualizat 5 Sept. 2022 Expiră 7 Sept. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.