Food and Beverage Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm F&B Manager, care să fie un maestru în a organiza și a coordona activitățile și echipa care se va ocupa de: pregătirea și servirea micului dejun, servicii de masă & bar, în restaurantele a la carte, barul și terasa hotelului, servicii specifice pentru evenimentele ce vor fi organizate în hotel.

Educație si experiență:
  • Studii superioare ( turism, economice, management s.a.)
  • Brevet Director Restaurant
  • Diplomă de ospătar
  • Diplomă de bucătar & alte cursuri de specialitate F&B – sunt un plus
  • Experiență relevantă în domeniul horeca: minim 10 ani, din care minim 5 ani pe o poziție managerială

Cerințe esențiale:
  • Este stăpân pe sine, are experiență și capacitatea de planificare, organizare a sarcinilor lui și ale oamenilor din subordine, încadrându-se cu succes în termenele limită
  • Cunoaște foarte bine meseria pe care o face, piața locală și tendințele în industria ospitalității
  • Este orientat către client și spre a-i oferi servicii excelente, fiind un model pentru echipa sa în ceea ce privește profesionalismul și a modalităților de gestionare a relației cu clienții
  • Știe și folosește ceea ce e necesar pentru a-și forma și motiva pozitiv echipa cu care va lucra, astfel încât clienții să beneficieze mereu de servicii excelente
  • Are experiență în gestionarea bugetelor departamentelor de F&B; gestionează și este activ implicat în creșterea profitabilității
  • Are excelente abilități de comunicare și relaționare, este jovial, prezentabil și manierat
  • Fluent în limba engleză conversațional și scris

Descrierea jobului

Sarcini de bază:
  • Planifică și organizează sarcinile lui și ale oamenilor din subordine; se asigură de îndeplinirea lor
  • Contribuie la crearea și implementarea meniurilor de restaurant și bar, dar și a pachetelor ce includ servicii F&B, care să corespundă mereu cu standardele Radisson Blu
  • Se asigură constant că sunt efectuate comenzile de marfă în timp și colaborează cu celelalte departamente astfel încât să asigure un rulaj al stocurilor optim; acolo unde este necesar, ține legătura cu anumiți furnizori de marfă
  • Organizează și realizează inventarele, la nivel de departament
  • Supervizează marcarea și încasarea serviciilor prestate și se asigură de predarea corectă, completă și la timp a rapoartelor zilnice / periodice
  • Se ocupă de raportări interne/externe
  • Ține legătura cu celelalte departamente, în vederea unei excelente colaborări și a fluidizării fluxului de informații
  • Se ocupă să asigure condiții bune de muncă subordonaților săi, fiind mereu atent și la partea de siguranță și igienă a muncii a angajaților din departament
  • Contribuie constant și periodic la pregătirea și instruirea personalului din departament, astfel încât fiecare membru al echipei să fie capabil să ofere servicii excelente
  • Este responsabil de stabilirea obiectivelor departamentului și ale echipei, dar și de urmărirea indicatorilor de performanță; contribuie la evaluarea angajaților F&B
Viziunea noastră:

Să fim și să creștem în a fi ospitalieri, gazde bune ale orașului nostru, fiind profesioniști talentați, motivați de a fi tot mai buni in ceea ce facem, individual și în echipă. Talentele noastre, îmbinate cu o inima mare, un zâmbet cald și cu dorința de a fi perceptivi și atenți, le punem în slujba celor care ne calcă pragul.

Valorile noastre:
  • Adevăr – consistenta, integritate, caracter
  • Respect
  • Grijă, dedicare, empatie
  • Muncă, disciplină, educație continuă, gândire critică
Aplicațiile se pot trimite la adresa: info.cluj@radissonblu.com pana la 29.10.2021.

Radisson Blu Hotel Cluj, va fi primul hotel de 5* cu o franciză internațională din orașul nostru și va avea 149 de camere de diverse tipuri, de la camere standard și superioare, la apartamente și zone VIP, două restaurante, un bar cosmopolit, o sală ballroom și 5 sali de meeting.

Situat în zona centrală, istorică, lângă stadionul Cluj Arena, Sala polivalentă și la intrarea in Parcul Central, dar totuși la distanță de o plimbare de centrul vechi, locația hotelului este unică și perfectă.

Publicat 1 oct. 2021 Reactualizat 31 oct. 2021 Expiră 31 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos