Publicat 21 Feb 2019 | Reactualizat 21 Mar 2019 | Expiră 24 Mar 2019

Fizician medical

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Esti candidatul ideal daca:

  • Esti licentiat in fizica medicala sau licentiat in fizica, specializarea fizica medicala;
  • Experienta in radioterapie sau/si in operare CT/RMN/Radiologie/Mamografie constituie un avantaj.
  • Ai abilitati de munca in echipa, proactivitate, de comunicare, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, seriozitate si responsabilitate;
  • Cunostinte operare computer/MS Office - nivel mediu;
  • Limba engleza - nivel mediu

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Răspunde de funcţionarea corespunzătoare a aparaturii din laboratorul de radioterapie, astfel încât aceasta să poată fi folosită în parametri normali, pentru a-şi atinge scopul iar aplicarea procedurilor să nu aducă atingere sănătăţii şi integrităţii personalului sau pacienţilor;
  • Îşi dă avizul în dozimetria pacientului astfel încât dozele utilizate să fie conforme normelor în vigoare şi pentru ca procedurile să fie eficiente şi nepericuloase;
  • Intocmeste impreuna cu medicul planul de tratament al fiecarui pacient, trasandu-se izodozele corespunzatoare (in functie de necesitati) avand drept tinta optimizarea tratamentului.
  • Da indicatii la pozitionarea pacientului si asista la prima sedinta de iradiere.
  • Efectueaza verificarile periodice (zilnice, saptamanale si lunare) ale parametrilor iradierii specificati in procesul de lucru (timp, doza, energie, omogenitate si simetrie fascicul, functionarea corecta a sistemului electronic de interblocare, telemetrie, dimensiune câmp, etc.).
  • Participa impreuna cu responsabilul cu securitatea radiologica la efectuarea masuratorilor campurilor de radiatii in zona de lucru si in zona invecinata si la executarea testului de contaminare nefixata.
Beneficii:
  • Salariu motivant
  • Traininguri de specialitate in Romania si in strainatate
  • Dezvoltare profesionala cu cei mai buni experti din domeniu.

MedEuropa este o companie care are in plan dezvoltarea in Romania a unui lant de pana la 10 clinici de radioterapie intr-un orizont de 5 ani, dezvoltare corelata geografic cu nevoile de tratament ale pacientilor. Primul centru de radioterapie MedEuropa fost deschis pe 24 mai 2018 in Constanta iar dezvoltarea urmatoarei clinici MedEuropa este in plin progres la Bucuresti, urmand ca aceasta clinica sa fie finalizata in trimestrul al treilea din 2019.

Expirat
Fizician medical  -  MedEuropa

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles