Director Financiar

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm Director Financiar, o persoană foarte organizată, cu experiență financiar-contabilă vastă, în companii cu specific în prestări servicii – ideal și în domeniul HoReCa, care să dețină cunoștințe profesionale solide și care să înțeleagă procesele specifice activității unui hotel. Candidatul ideal are experiență atât în operare financiar-contabilă, cât și în coordonarea unei echipe și vrea să își asume provocarea unui proiect de amploare.

Educație și experiență:
  • Studii superioare economice
  • Cursuri de specialitate – contabilitate
  • Cursuri expert contabil, ACCA – ar fi un plus
  • Minim 10 ani experiență în domeniu economic / financiar-contabil și minim 2 ani într-o poziție managerială (Director financiar din HoReCa – e un plus)

Cerințe esențiale:
  • Este o persoana matură, integră, căruia îi plac regulile si le și respectă
  • Are cunoștințe solide de contabilitate financiară și de gestiune, este mereu la curent cu legislația din domeniu
  • Are experiență în implementarea și organizarea unui sistem contabil, precum și în crearea și gestionarea unei echipe și a setului de reguli și proceduri
  • Este riguros, organizat, consecvent și foarte atent la detalii
  • Are o excelentă capacitate de analiză și sinteză, fiind mereu atent la eventualele riscuri care ar putea să apară
  • Este foarte inteligent, pro-activ si creativ în a propune soluții de management al riscurilor
  • Știe să utilizeze foarte bine un soft de contabilitate și se poate adapta în utilizarea unuia nou
  • Este fluent în limba engleză, vorbit și scris

Descrierea jobului

Sarcini principale:
  • Contribuie la crearea departamentului financiar-contabil, la punerea în funcțiune a sistemului financiar-contabil și răspunde de calitatea activității financiar-contabile
  • Elaborează și implementează împreună cu managementul, politicile, procesele și strategiile financiar-contabile, în vederea atingerii obiectivelor hotelului și ale departamentului financiar-contabil
  • Este responsabil de conducerea și verificarea desfășurării, într-un mod eficient, a activităților financiar-contabile ale hotelului, precum și a personalului din departament
  • Este răspunzător de înregistrarea în programul utilizat, în mod corect și la zi, a tuturor datelor financiar-contabile și de reflectarea în expresie valorică a proceselor economice
  • Coordonează și supraveghează procesele de facturare, încasare, plăți și achiziții ale hotelului
  • Este responsabil de gestionarea scriptică a stocurilor, de introducerea datelor (rețetelor), dar și de descărcarea datelor, în / din sistem
  • Este responsabil de organizarea și coordonarea realizării inventarului general al hotelului, cel puțin odată pe an
  • Colaborează cu departamentul HR în vederea recrutării, selecției, angajării și pregătirii personalului din departamentul financiar - contabil
  • Întocmește rapoarte financiare periodice, interne și externe
  • Organizează arhiva pentru documentele financiar- contabile
  • Gestionează și oferă suport în acțiunile de control financiar
Viziunea noastră:

Să fim și să creștem în a fi ospitalieri, gazde bune ale orașului nostru, fiind profesioniști talentați, motivați de a fi tot mai buni in ceea ce facem, individual și în echipă. Talentele noastre, îmbinate cu o inima mare, un zâmbet cald și cu dorința de a fi perceptivi și atenți, le punem în slujba celor care ne calcă pragul.

Valorile noastre:
  • Adevăr – consistență, integritate, caracter
  • Respect
  • Grijă, dedicare, empatie
  • Muncă, disciplină, educație continuă, gândire critică

Așteptăm aplicațiile dumneavoastră până la 29.10.2021, pe adresa info.cluj@radissonblu.com.

Radisson Blu Hotel Cluj, va fi primul hotel de 5* cu o franciză internațională din orașul nostru și va avea 149 de camere de diverse tipuri, de la camere standard și superioare, la apartamente și zone VIP, două restaurante, un bar cosmopolit, o sală ballroom și 5 sali de meeting.

Situat în zona centrală, istorică, lângă stadionul Cluj Arena, Sala polivalentă și la intrarea in Parcul Central, dar totuși la distanță de o plimbare de centrul vechi, locația hotelului este unică și perfectă.

Publicat 6 oct. 2021 Reactualizat 5 nov. 2021 Expiră 5 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos