Publicat 09 Iun 2020 | Expiră 10 Iul 2020

Chef restaurant grecesc

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta dе minim 5 ani ca bucatar in restaurant grecesc (in Romania sau chiar Grecia) - SUNT NECESARE MINIMUM 2 REFERINTE DISPONIBILE;
- Cunostinte dе notiuni fundamentale dе igiena;
- Abilitati dе comunicare;
- Bun organizator;

Jobul incepe imediat si este full time.

In perioada verii (iunie - septembrie) activitatea se desfasoara la restaurantul din Olimp (www.tavernaolimp.ro), iar in extrasezon, in Bucuresti.

Se ofera cazare si masa pe perioada activitatii pe litoral.

Pot aplica si candidatii strani.

Descrierea jobului

- Coordoneаza еchipa din bucаtаrie in vedеrеа prеgаtirii tuturor preparatеlor comandate, rеspectand procеdurilе intеrne de cаlitаte si igiеna;
- Stabileste meniul impreuna cu managerul de restaurant si il va compune astfel incat sa se asigure varietate, sa se tina cont de preferintele clientului si, de asemenea, ca preparatele sa se incadreze in specificul locatiei;
- Foloseste numai materii prime care corespund cu normele igienico-sanitare;
- Verifica fiecare preparat, din punct de vedere calitativ si cantitativ, inainte de preluarea acestora de catre personalul de servire;
- Respecta toate normele de igiena in cadrul tuturor activitatilor din bucatarie;
- Verifica si receptioneaza marfurile livrate de catre furnizori, din punct de vedere calitativ si cantitativ;
- Intocmeste fisele de necesar marfa;
- Raspunde de buna functionare si utilizare a obiectelor care fac parte din inventarul bucatariei;
- Respectarea timpilor de executie al tuturor preparatelor din meniu;
- Mentine standardele de pastrare si depozitare ale produselor alimentare si ale celor de curatenie, conform planului HACCP instituit in cadrul locatiei;
- Responsabil de respectarea standardelor de calitate, siguranta si protectia muncii, conform normelor legislative in vigoare;

Descrierea companiei

CasaDeMare, Olimp (www.casademare.ro)
CasaBlanca, Olimp (www.casablancaolimp.ro)
CasaStavros, 2 Mai (www.casastavros.ro)
HaciendaDeMare, Olimp (www.haciendademare.ro)
CopahavanaBeach (www.copahavana.ro)
CasaDeMare, restaurant (www.casademare.ro)
Restaurant Flying Fish (www.flyingfish.ro)
Restaurant Taverna Olimp (www.tavernaolimp.ro)
Restaurant Trattoria 23 (www.trattoria23.ro)

Expirat
Chef restaurant grecesc  -  CasaDeMare

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles