ADMINISTRATOR DE SISTEM LINUX/ FULLSTACK DEVELOPER

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal trebuie să aibă minim 3 ani de experiență în domeniu și să fi desfășurat activități de operare/configurare și management pe sisteme Linux, în special platforme care expun servicii web cu trafic mare.
Inginer senior de sisteme Linux (calificari RedHat, Debian, Ubuntu)
Cel puțin trei ani de experiență în gestionarea mai multor platforme de server (dmz, front-end, back-end)
limbaj PHP
Protocolul WEBRTC
Baze de date MySQL și MariaDB în configurație cluster
experiență în aspecte de securitate cibernetică (OWASP, CVE)
cunoștințe ISO 27001
Asterisk PBX

Descrierea jobului

Configurarea și gestionarea serviciilor Apache / nginx (load balaing, ha, fault tolerant)
Utilizarea protocoalelor de comunicații securizate (ssl, tls, managementul cheilor criptografice)
Configurarea și gestionarea platformelor de virtualizare și cloud computing (vmware, amazon aws)
Protocoale de rețea
Configurare și gestionare firewall
Întărirea securității sistemului de operare Linux și a serviciilor Apache / Nginx
Configurarea și managementul sistemelor de monitorizare (Zabbix)

Societatea noastra este o sucursala a unei firme din Italia si este in cautarea unor candidati pentru integrarea intr-o echipă dedicată dezvoltării, întreținerii și optimizării aplicațiilor bazate pe web, creării de interfețe de utilizator performante cu atenție la experiența utilizatorului.
Beneficii: se ofera un job pe perioada nedeterminata, full time, salariu negociat in functie de performante, bonuri de masa, lucru de acasa.
Publicat 1 iul. 2022 Expiră 31 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos