Gratis

Tehnician electronist

PERSPECTIVE SECURITY BVA S.R.L.

Candidatul Ideal

STUDII: Minim studii medii / scoala profesionala

CURSURI DE PREGATIRE: N/A
EXPERIENŢĂ: Min. 1 ani pe o pozitie similara

CUNOSTINŢE NECESARE:
o Cunostinte de calculul matematic, unitatile de masura
o sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste utilizarea instrumentelor de masura

ABILITĂŢI SI APTITUDINI:
- Orientare spre rezultat si calitate
- Abilitati cognitive (analiza deductiva, inductiva, fluenta ideilor, memorarea, procesarea numerelor),
- abilitati fizice (forta statica, rezistenta trunchiului corporal), psiho – motorii (siguranta bratelor, dexteritatea manuala)
- Acordare si transmitere de informatii

SOLICITĂRI FIZICE:
- Necesitate frecventă de a sta în picioare și de a merge;
- Este necesar a executa mișcări de ridicare, aplecare, îngenunchere, ghemuire și de a lucra cu brațele si mâinile.

CERINTE PENTRU EXERCITARE:
o Echilibru emotional
o Lucru in echipa
o Punctualitate
o Integritate

Descrierea jobului

Are ca obiectiv principal indeplinirea eficienta a activitatii pe timpul lucrarii. Raporteaza direct Managerului Tehnic.

1. Urmareste lucrarea conform desenelor tehnice si mentine legatura cu seful direct.

2. Raporteaza zilnic statusul lucrarii sefului direct.

3. Transporta materialele necesare in cadrul lucrarii.

4. Reprezinta suport pentru colegii din echipa avand cunostinte tehnice avansate.

5. Ajuta la descarcarea materialelor.

6. Ajuta la realizarea inventarelor lunare.

7. Raporteaza sefului direct orice neregula, problema sesizata in activitatea zilnica.

8. Face curatenie si ordine la locul de munca.

9. Se conformeaza tuturor regulilor si politicii companiei privind managementul sanatatii si securitatii ocupationale si protectia mediului.

10. Executa orice alta sarcina primita de la seful direct.

11. Sa cunoasca si sa respecte documentele interne aplicabile pentru functia pe care o ocupa, conform planului de instruire.

12. Sa cunoasca si sa respecte Instructiunile de lucru specifice de operare si protectie utilaje la locul de munca.

Perspective Security instaleaza, programeaza, tine in mentenanta sisteme de securitate industriale precum CCTV, efractie, eas, sonorizare, pontaj.
Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 24 Mai 2024