Gratis

TEHNICIAN SSM&SU

BAMESA OTEL

Candidatul Ideal

Studii tehnice;
Experienta minim 5 ani in domeniul securitatii și sanatatii in munca;
Curs inspector securitate și sanatate in munca, durata de minimum 80 de ore;
Curs evaluator de risc de accidentare si imbolnavire profesionala;
Cunoștinte solide privind legislatia in domeniu;
Cunoștinte Pachet Office (Excel, Word, PowerPoint);
Cunoștinte de limba engleza, nivel conversational;
Atitudine proactiva in previzionare, in solutionarea problemelor și realizarea obiectivelor.

Descrierea jobului

Realizarea, implementarea si urmarirea activitatilor de prevenire si protectie a sanatatii si securitatii in munca si SU;
Stabilirea mijloacelor materiale ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄si tehnice necesare securitatii si sanatatii in munca;
Identificarea pericolelor si evaluarea riscurilor in cadrul organizatiei;
Elaborarea, monitorizarea si actualizarea planului de prevenire si protectie si a instructiunilor proprii de securitate si sanatate in munca;
Informarea si instruirea lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca si verificarea aplicarii informatiilor primite;
Participarea la cercetarea evenimentelor care produc incapacitate temporara de munca si stabilirea de masuri corective si preventive;
Verificarea respectarii masurilor de securitate si a prevederilor legale in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
Realizarea activitatii administrative specifice domeniului inclusiv gestionarea autorizatiilor ISU/ISCIR/CNCIR;
Realizarea de audituri interne si colaborarea cu terte parti (colaboratori, consultanti, auditori externi) referitor la securitate sanatate in munca etc.

BAMESA este o organizatie de anvergura internationala ce cuprinde Centre de Servicii Otel specializate in furnizarea de produse siderurgice laminate, care pun la dispozitia clientilor sai o gama ampla de produse de diverse calitati. BAMESA se bucura de increderea celor mai importante firme din sectoare ale industriei cum ar fi, industria automobilului, electrocasnica, mobila metalica si constructii.
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 14 Iun. 2024 Expiră 16 Iun. 2024