Gratis

SPECIALIST SEO

BOOKZONE S.R.L.

Candidatul Ideal

BOOKZONE cauta un coleg pasionat si dedicat pentru rolul de Specialist Seo.
În rolul de Specialist SEO, vei fi responsabil pentru optimizarea SEO a site-ului nostru, cu scopul de a îmbunătăți clasamentul în motoarele de căutare și de a crește traficul organic. Candidatul ideal trebuie să aibă experiență demonstrată în SEO, incluzând optimizare tehnică, crearea de conținut și strategii de creștere a traficului.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Optimizarea paginilor pentru a aduce cărțile noastre pe prima poziție în Google și cărțile de la alte edituri în top 3 locuri.
  • Implementarea strategiilor SEO care să crească traficul pe categorii de carte cu minim 20% anual.
  • Evaluarea și asigurarea conformității tehnice a site-ului la 100%, inclusiv viteza de încărcare a paginii, arhitectura site-ului, și alți indicatori SEO.
  • Scrierea și publicarea a minim 10 articole pe blog pe lună, optimizate pentru SEO.
  • Monitorizarea performanței SEO prin instrumente specifice și raportarea progresului către management.

Cerințe:
  • Experiență solidă în SEO, cu rezultate comprovate în îmbunătățirea clasamentelor și creșterea traficului organic.
  • Cunoștințe avansate în analiza SEO și instrumente, cum ar fi Google Analytics și Google Search Console.
  • Abilitatea de a scrie conținut optimizat SEO care este și angajant pentru cititori.
  • Înțelegere profundă a algoritmilor motoarelor de căutare și actualizările acestora.
  • Capacitatea de a lucra eficient într-o echipă și de a gestiona mai multe proiecte simultan.
  • Excelente abilități de comunicare și scriere în limba română și engleză.

Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu creativ și dinamic, cu o echipă pasionată de literatură.
  • Acces la training-uri și conferințe de specialitate pentru a rămâne la curent cu ultimele tendințe în SEO.
  • Pachet salarial competitiv, cu bonusuri pentru performanțe care depășesc așteptările.
  • Creșterea de peste 20% este bonusată suplimentar.
  • Un mediu de lucru extrem de plăcut, dinamic
  • Decontul abonamentului /transportului
  • Tichete de masă
  • Abonament rețea privată de sănătate
  • Proiecte interesante şi posibilităţi de dezvoltare a carierei

Descrierea companiei

BOOKZONE - unde oamenii și carțile se intâlnesc.

BOOKZONE Oferă una dintre cele mai mari selecții de cărți din România, cu livrare națională și internațională pentru toți pasionații de carte. Librăria online este completată de o editură proprie care publică autori îndrăgiți de cititorii din toată țara și nu numai

Publicat 25 Apr. 2024 Reactualizat 9 Mai 2024 Expiră 25 Mai 2024