Gratis

Specialist Achizitii

MOLDMETAL TRADING SRL

Candidatul Ideal

Cerinte:
Studii superioare de preferinta in domeniul economic, constructii - constituie un avantaj.
Experienta ca specialist achizitii, minim 2 ani - experiența în achiziția produselor metalurgice constituie un avantaj.
Limba engleza – nivel avansat, limba rusa/turca constituie avantaj
Notiuni avansate de utilizare calculator: Microsoft Office, ERP.
Abilitati de comunicare si negociere cu furnizorii.
Abilitati de organizare si prioritizare.
Persoana dinamica, eficienta, care respecta termenele limita.
Orientat catre rezultate, proactiv.

Descrierea jobului

Principalele sarcini si responsabilitati:
Asigura achizitia de produse, materiale si echipamente necesare activitatii companiei;
Menținere relatia cu furnizorii, negociaza contractele de achizitii si supervizeaza desfasurarea acestora;
Identifica necesarul de aprovizionare, intocmeste comenzile de aprovizionare/import
Urmărește comenzile de aprovizionare/import transmise către furnizori și se asigură de respectarea termenelor de livrare agreate in contract;
Rezolva toate probleme aparute in lantul de aprovizionare;
Lucreaza cu comisionarii vamali pentru importuri de marfă;
Urmareste in permanenta stocurile si asigura necesarul de produse;
Urmărește obținerea documentelor aferente procesului de achiziție (factura de achiziție, documente de livrare/recepție, etc)
Inregistreaza documentele comerciale in sistemul de lucru – ERP
Intocmeste diverse rapoarte specifice.

Prezenta pe piața din România din 2014, Moldmetal Trading este o companie internationala ce îmbină cu succes profesionalismul și dinamismul, fiind unul dintre cei mai mari traderi și importatori de produse metalurgice, ciment si alte materiale.
Cu o crestere continua a volumelor de activitate, pe parcursul ultimilor ani am devenit lider national in domeniu si continuam sa crestem.
Daca doresti sa faci parte dintr-o echipa tanara si dinamica te invitam sa te alaturi echipei nostre!
Publicat 8 Mai 2024 Reactualizat 22 Mai 2024 Expiră 7 Iun. 2024