Gratis

Receptie clinica dentara Professional Dentist

Clinica stomatologică Professional Dentist

Candidatul Ideal

Professional Dentist – suntem o clinică stomatologică care își propune să ofere pacienților săi servicii medicale de cea mai înaltă calitate. Ne remarcăm de 16 ani pe piața serviciilor stomatologice din Iași prin nivelul ridicat de pregătire profesională a membrilor echipei, prin experiența unică oferită pacienților, prin investițiile în inovație și tehnologie și prin număr mare de pacienți care ne recomandă.

Pentru că ne dezvoltăm și ne mărim constant echipa, căutăm o persoană cu valori și obiective profesionale comune cu ale noastre care să ne reprezinte în relația directă cu pacienții, pe poziția de Front Desk. Ne dorim alături de noi un coleg/o colegă care să considere binele pacienților la fel de important precum propriul bine. Ne așteptăm ca această persoană să își realizeze activitățile cu multă implicare și preocupare pentru rezultate, să fie interesată să învețe lucruri noi și să se auto-perfecționeze, să depună eforturi spre a-și dezvolta relații pozitive cu pacienții dar și cu ceilalți membri ai echipei.

Căutăm o persoană:
  • Agreabilă – preocupată de nevoile celorlalți (pacienți, colegi, colaboratori), înțelegatoare și cooperantă
  • Sociabilă - capabilă să dezvolte cu ușurință relații sociale și să comunice eficient
  • Orientată spre performanță - dornică să obțină rezultate și să se dezvolte profesional
  • Implicată - meticuloasă în realizarea activităților, organizată, demnă de încredere.
  • Pozitivă și adaptabilă - capabilă să facă față cu succes și calm unor solicitări multiple și să rezolve situații problematice într-o manieră flexibilă și constructivă.
În plus:
  • Cunoștințele de folosire a programului Excel reprezintă un avantaj
  • Experința într-o poziție care a implicat relaționarea directă cu clienții este necesară
  • Experiența în domeniul medical reprezintă un avantaj, dar NU este un criteriu de eliminare

Descrierea jobului

Principalele activități și responsabilități
Programarea pacienților:
  • Preluare apeluri și realizare programări în softul dedicat
  • Realizare dosar pacient și introducere date în softul medical
  • Informare cu privire la tratamentele realizate în clinică sau alte aspecte solicitate de pacienți
Monitorizare și raportare:
  • Întocmirea rapoartelor de monitorizare a activității, conform calendarului de raportare Professional Dentist
  • Monitorizarea programărilor și optimizarea programului medicilor
Patient Care:
  • Asigurarea suportului necesar pentru înțelegerea planurilor de tratament de către pacienți
  • Suport în eficientizarea vizitelor cuprinde în planurile de tratament
  • Informarea cu privire la instrumentele de plată, timpii de tratament, importanța vizitelor inter-disciplinare etc.
  • Încasări de la pacienți și emitere facturi Completare raport specific și registru de casă
Alte activități:
  • Preluarea coletelor conform regulamentului intern
  • Asigurarea unui ambient plăcut în clinică și completarea experienței medicale a pacientului
  • Suport în realizarea evenimentelor interne, pentru echipă, invitați sau pacienți
Beneficii:
  • Pachet salarial motivant
  • Mediu de lucru profesionist și modern
  • Formare și dezvoltare profesională continuă
  • Posilibilități de avansare profesională

Clinica, fondată de Dr. Mihaela Maftei în 2008, oferă pacienților o experiență unică, îmbinând profesionalismul cu responsabilitatea și respectul. În sediul din Iași, Strada Zimbrului nr. 17, își desfășoară activitatea o echipă multidisciplinară de medici, dedicată și dornică de autoperfecționare, gata să răspundă și celor mai mai provocări terapeutice în medicina dentară. Obiectivul nostru este să asigurăm tratamente eficiente, asociate cu programe de profilaxie care să garanteze menținerea stării de sănătate dentară a pacienților noștri pe termen lung.

Citește mai multe pe: https://professional-dentist.ro

Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024