Gratis

Inspector daune non auto

INORDER AGENCY S.R.L.

Candidatul Ideal

Cautam Inspector daune non auto (tip property) pentru o Institutie Financiara din Bucuresti.

Postul este cu prezenta fizica.

Cerinte:

Studii superioare in domenii conexe (economic, drept, etc.)
Experienta de minim 3 ani in asigurari tip property si raspunderi civile
Cunoasterea unei limbi straine la nivel bun (lb. italiana constituie avantaj)
Gandire analitica, capacitate de concentrare si sinteza

Descrierea jobului

Responsabilitati
Deschide si inregistreaza dosarele de dauna
Analizează, instrumentează, verifică dosarele de daună in concordanţă cu prevederile contractelor de asigurare, normele interne şi procedurile de lucru, etc.
Soluţionează dosarele de daună argumentând din punct de vedere tehnic propunerile de acceptare sau de respingere la plată a cererii de despăgubire, în concordanţă cu condiţiile de asigurare, normele interne şi legislaţia din domeniu
Elaborareaza normelor metodologice de constatare, evaluare şi plata despăgubirilor, a normelor de lichidare a daunelor pentru noile tipuri de asigurări practicate de societate.

Descrierea companiei

Ce oferim:

Pachet salarial competitiv
Prima de vacanta
Abonament medical, posibilitatea participării la traininguri
Laptop, telefon
Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024