Gratis

Asistent Vanzari

Candidatul Ideal

  • Atentie la detalii si capacitate dе planificare, organizare si prioritizare a activitatilor zilnice;
  • Flexibilitate si adaptabilitate;
  • Abilitati foarte bune de relationare;
  • Atitudine pozitiva si proactiva;
  • Orientare catre client si identificarea solutiilor;
  • Abilitati avansate de utilizare a suitei Microsoft Office (Word si Excel)
  • Cunostinte programe gestiune stocuri
  • Nivel mediu de cunoastere a limbii engleze
  • Studii superioare finalizate
  • Experienta anterioara constituie avantaj.

Descrierea jobului

  • Prezinta si promoveaza la telefon produsele; efectueaza oferte de vanzare catre clientii potentiali si cei existenti.
  • Preluarea comenzilor de la clienti si procesarea lor, dupa verificarea stocurilor; intocmirea facturilor catre clienti.
  • Actualizarea bazelor de date ale clientilor (persoane de contact, adrese de livrare, conditii comerciale ).
  • Inregistrarea solicitarilor si reclamatiilor clientilor si procesarea in conformitate cu instructiunile de lucru.
  • Revenirea catre clienti in cazul in care apar modificari legate de cererile lor.
  • Mentinerea permanenta a legaturii cu clientii pentru fidelizarea acestora.
  • Preluarea apelurilor telefonice de la clienti.

Ce oferim?
  • Pachet salarial motivant și atractiv (salariu fix & comision din vanzari);
  • Smartphone & laptop;
  • Mediu de lucru dinamic si posibilitați reale de dezvoltare profesionala;
  • Servicii de medicina muncii;
  • Tichete de masa;
  • Program de lucru flexibil.

RTC este lider de piata in distributia de produse indirecte si servicii pentru medii de lucru. Cu o activitate de peste 30 de ani, RTC este membru al grupului Altex din anul 2020. Apartenenta la un grup puternic ne da posibilitatea sa ducem mai departe succesul companiei si sa deschidem noi oportunitati de dezvoltare pe piata din Romania. Prin diversificarea constanta a portofoliului de produse si servicii, in prezent RTC are cea mai cuprinzatoare gama de produse necesare in desfasurarea activitatii companiilor: echipamente de protectie, curatenie si igiena profesionala, mobilier de birou, electro-IT si tehnica de birou, articole de papetarie si produse promotionale. RTC beneficiaza de asemenea de o platforma logistica moderna care asigura servicii de inalta calitate pentru clienti, o platforma performanta de comenzi online B2B si o forta de vanzare bine instruita si dedicata nevoilor clientilor.
RTC inseamna :
Peste 8.000 de produse disponibile in gama
Peste 5.000 de produse in catalog
Peste 100 de branduri internationale in portofoliu
Cel mai mare si modern depozit din industria de profil
Peste 1 milion de colete expediate anual catre peste 6.000 clienti corporativi
41 milioane euro cifra de afaceri in 2023
Livrari in 24/48 h cu acoperire nationala, oriunde in Romania

Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 24 Mai 2024