Gratis

Asistent stomatologie

Crystal Dental Clinic SRL

Candidatul Ideal

  • Studii de specialitate (diploma de asistent medical)
  • Bune capacitati de organizare;
  • Implicare pe termen lung;
  • Abilitati de comunicare si relationare cu pacientii;
  • Adaptabilitate la lucrul in echipa.
  • Nivel ridicat de seriozitate si implicare in responsabilitatile zilnice;
  • Atenta la detalii.
  • Minime cunostinte in folosirea calculatorului: Word, Excel, internet, (constituie avantaj)
  • Atitudine proactiva

Descrierea jobului

  • Pregătirea instrumentarului (dezinfectare, sterilizare) și a pacientului
  • Asistă medicul la diferite proceduri medicale: lucru la patru mâini
  • Pregătirea materialelor specifice fiecărei proceduri
  • Sterilizare.

Crystal Dental Clinic, într-o ambianţă deosebită şi relaxantă, dispune de 9 cabinete amenajate pentru chirurgie, implantologie, endodonţie, protetică, estetică dentară şi facială, ortodonţie, pedodonţie, profilaxie şi prevenţie dentară, camera de sterilizare, o sală de curs şi spaţii destinate administraţiei. Clinica s-a numărat printre primele în România în care a fost aplicată metoda “4 hands dentistry” şi în care accentul a fost pus în egală măsură atât pe partea curativă, cât şi pe partea preventivă.
Te așteptăm în echipă, aplică aici!
Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 24 Mai 2024