Specialist Resurse Umane

Manpower - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare, de preferinta in domeniul resurse umane / comunicare ;
Experienta in domeniul resurselor umane minim 5 ani;
Atestat inspector RU;
Cunostinte de legislatia muncii;
Cunostinte de baza despre reglementarile legale in domeniul calculului salarial;
Bune abilităţi de comunicare;
Cunoştinţe avansate de MS Office;
Adaptabilitate la situatii de criza;
Atitudine pozitiva si orientata spre gasirea de solutii;
Discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;
Încadrare în termene;
Capacitate de a gestiona în paralel mai multe proiecte;
Etică şi onestitate.

Descrierea jobului

Coordonarea intregului proces de recrutare si selectie personal;
Pregatirea documentelor pentru noii angajati (contracte de munca,informari, intocmirea dosarelor de angajare);
Intocmirea documentelor aferente activitatii Departamentului de Resurse Umane (contracte, acte aditionale, decizii, adeverinte, etc.);
Inscrieri si actualizari permanent in REVISAL, conform legislatiei in vigoare;
Asistarea noului angajat in procesul de integrare in companie ; colaborare cu managerii in vederea intocmirii fiselor de post;
Actualizarea permanenta a bazei de date a angajatilor din cadrul companiei; mentinerea dosarelor de personal in ordine si cu responsabilitate;
Informarea angajatilor cu privire la diverse decizii interne cat si asupra noutatilor legislative in legatura cu legislatia muncii;
Mentinerea evidentei concediilor de odihna;
Colectarea si centralizarea tuturor informatiilor justificative privind statul de plata (pontaje, concedii medicale, de odihna, modificari de salarii, prime, bonusuri, etc.);
Intocmirea pontajului si a condicii de prezenta;
Programeaza analizele pentru medicina muncii;
Intocmirea diverselor raportari cerute de manager;
Participarea la implementarea sistemelor de evaluare a performantei angajatilor;
Efectuarea calcului salarial, intocmirea statului de plata si a centralizatoarelor de impozite si taxe datorate statului.

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 14 sept. 2021 Reactualizat 14 oct. 2021 Expiră 14 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos