Publicat 20 Iun 2018 | Expiră 20 Iul 2018

Necalificat- program UCENICIE tamplar-montator

4 posturi

Candidatul ideal

Ai terminat scoala de ceva vreme, eventual ai si permis de conducere, si-ai tot incercat diverse job-uri care mai de care mai temporare?
Mergi la interviuri unde toti intreaba ce stii sa faci?
Daca inca nu ai raspunsul la aceasta intrebare, dar tot timpul ti-a placut sa mesteresti, sa faci si sa desfaci lucruri, acum la noi poti sa fi parte din echipa „MaKer-ilor” de mobila.
Pentru ca aici ai de la cine invata, nu suntem multi deci o sa fi implicat in tot procesul de productie, de la circular, masina de aplicat cant, masina de gaurit, pana la montat gliseire, balamale etc. si daca iti place sa faci mobila in 6 luni o sa fi calificat si in tot acest timp o sa fi platit, pentru inceput cu 1.500 - 2000 ron in mana la un program de 8 ore/zi, 5 zile pe saptamana. Daca uneori se sta peste program se plateste.
Poate tamplar suna prea banal pentru tine dar iti garantez ca e un castig pentru toata viata, un tamplar bun poate sa castige peste 1000 euro/luna in Romania, iar in UK si triplul acestei sume. Si la o adica putem sa-i zicem „the furniture maker” ca sa de-a mai bine in social media.
Aplica numai daca crezi ca ai cu adevarat chemare pentru aceasta meserie si daca te vezi in acest domeniu si peste 5 ani.
Vino la un interviu sa vedem impreuna cat de bine te potrivesti echipei.
Nu conteaza daca esti fata sau baiat. Trebuie doar sa-ti placa munca!

Avem o hala aerisita, suficient de calda iarna cat sa nu-ti inghete mana pe bormasina, nu e sufocanta vara pentru ca e inalta si are o buna ventilatie, o baie confortabila cu dus, un spatiu pentru tine si echipa unde sa iei masa si sa-ti pastrezi in conditii bune lucrurile personale. Si suntem in curtea Faur la o aruncatura de bat de metrou Republica

Descrierea jobului

Asiguram salariu in functie de competente. Slariul poate creste de la luna la luna in functie de progresele avute in invatarea meseriei.
Carte de munca. Plata orelor suplimentare, daca este cazul,
Cursuri de calificare acreditate platite de firma, daca este cazul.
Pentru promovare intr-un post TESA este obligatoriu detinerea unui permis de conducere.

Asociatia prietenilor a infiintat in parcul industrial Faur (Titan) o mica scoala de meserii. Invatam sa confectionam si sa montam mobila din pal si mdf, dar si din lemn. De asemenea, daca ai cunostinte de programare, poti invata sa lucrezi si cu CNC-ul. Nu conteaza daca esti fata sau baiat, daca ai indemanare si iti place munca.

Poti invata toate astea, nu platind, ci fiind platit.

In incinta avem 700 mp de productie, birouri management & proiectare, vestiare & sala de mese, grup sanitar cu dus. Suntem o echipa mica, dar inimoasa.

Necalificat- program UCENICIE tamplar-montator  -  Asociatia prietenilor