Publicat 20 Nov 2018 | Reactualizat 13 Dec 2018 | Expiră 20 Dec 2018

Inginer Programator CNC - centre

2 posturi

Candidatul ideal

Avem nevoie de colegi:

Absolventi ai facultatilor tehnice de profil,
Cu experienta min. 3 ani pe un post similar - programator centre,
Care sa cunoasca procesele de strunjire, frezare foarte bine,
Care sa propuna si sa implementeze solutii pentru imbunatatirea proceselor,
Care doresc sa contribuie la dezvoltarea sectorului CNC si a sectiei,
Cu capacitate de lucru intr-un ritm alert, solicitant,
Cu capacitate de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitatile,
Cu abilitati comunicare interpersonala, de coordonare a unei echipe de operatori,
Care au cunostinte limba engleza, nivel mediu.

Descrierea jobului

Ca Inginer Programator CNC, va trebui sa:

Elaborezi programele de prelucrare pentru masinile CNC,
Elaborezi desenele de executie pentru dispozitivele necesare,
Propui imbunatatiri pentru optimizarea proceselor, masuri de preventie,
Analizezi si sa identifici impreuna cu superiorul direct eventualele probleme ce pot aparea in productie: materie prima, SDV-istica, si sa propui solutii pentru rezolvarea acestora,
Contribui la reducerea numarului de defecte/rebuturi,
Coordonezi echipa de operatori CNC.

Pachet salarial:

Salariu competitiv, incepand de la 3500 lei net,
Bonuri de masa,
Bonus de performanta individuala,
Bonusuri periodice.

Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala:

Posibilitate de dezvoltare tehnica intr-o multitudine de procese industriale,
Plan de cariera deschis pana la top management,
Mediu de lucru dinamic, provocator, interactiv,
Training-uri periodice.

ASAM, companie recunoscuta pe plan national cat si international, are un portofoliu diversificat, o echipa ce dezvolta in permanenta produse, putere proprie de distributie atat pe plan national cat si pe pietele externe, cu acoperire larga pe diverse ramuri ale industriei.

Obiectivul nostru este de a ne dezvolta continuu alaturi de o echipa puternica, de a crea plus valoare partenerilor noștri, de a ne atinge și a depăși așteptările, fiind de încredere și de neegalat în tot ceea ce ne reprezintă.

www.asam.ro

Inginer Programator CNC - centre  -  ASAM SA