Gratis

TEHNICIAN SISTEME CURENTI SLABI SI BMS

iWave Solutions
4 poziții

Candidatul Ideal

- Interes pentru dezvoltare profesionala;
- Absolvent al unei facultati cu profil electric /electronic, Politehnica - Instalatii / Faculatea Electromecanica /Electronica, Automatizari-Calculatoare sau absolvent al unui liceu de profil electric/autorizari ANRE;
- Cunostiinte de programare in aplicatii specifice sistemelor de curenti slabi si BMS - constituie un mare avantaj;
- Experienta in domeniul instalatii electrice de joasa tensiune, curenti slabi, automatizari - echipamente electronice;
- Experienta in domeniul HVAC( sisteme de incalzire/racire/ventilatie);
- Legitimatie ANRE valabila - constituie un avantaj;
- Experienta minim 3 ani in proiecte de mari dimensiuni constituie un avantaj;
- Experienta in utilizarea PC-Microsoft-Word/Excel, nivel mediu - avansat;
- Constituie un avantaj operarea in AUTOCAD/EPLAN/ alte programe CAD;
- Experienta in lucrari electrice, automatizari si curenti slabi, proiectare si configurare echipamente;
- Abilitatea de a citi si ințelege scheme bloc, monofilare / tablouri electrice si planuri ale solutiilor furnizate;
- Capacitate de analiza a proiectului si de a optimiza solutia tehnica oferita de proiectant;
- Abilitati pentru lucrul in echipa, relationare, atitudine pozitiva, orientare spre rezultat si solutii folosind resursele disponibile sau aprovizionate;
- Experienta in coordonarea echipelor de executie;
- Posesor permis de conducere categoria B valabil.

Descrierea jobului

- Urmareste implementarea proiectului conform graficului de executie;
- Stabileste frontul de lucru pentru echipele de executie;
- Stabileste sarcinile ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂zilnice de executie echipelor din subordine;
- Nu efectueaza lucrari suplimentare fara acceptul managerului de proiect;
- Intocmeste documente specifice gradului de implementare al proiectului si le preda zilnic catre managerul de proiect;
- Participa impreuna cu managerul de proiect la sedintele de santier efectuate de beneficiar;
- Propune solutii tehnice daca este necesar respectand normativele in vigoare si cerintele proiectului;
- Pune in functiune si testeaza echipamentele;
- Transmite informatii legate de necesarul de resurse – materiale si umane pentru finalizarea si respectarea termenelor prevazute in proiect catre managerul de proiect;
- Verifica documentatia tehnica primita inainte de implementare;
- Monitorizeaza derularea lucrarilor, cu accent pe calitate si incadrarea in termene.

I WAVE SOLUTIONS este înființată în anul 2002 și are drept obiect de activitate furnizarea de soluții și servicii IT, automatizări industriale și de clădiri și sisteme de curenți slabi. Experiența societății noastre precum și personalul tehnic bine pregătit recomandă societatea noastră pentru proiecte complexe de infrastructură IT&C și securitate fizică.
• SISTEME DE AUTOMATIZARE CLĂDIRI & INDUSTRIALE
• SISTEME DE DETECȚIE ȘI AVERTIZARE INCENDIU
• SISTEME DE DETECȚIE ȘI AVERTIZARE EFRACȚIE, DETECȚIE PERIMETRALĂ
• SISTEME DE SUPRAVEGHERE VIDEO
• SISTEME DE CONTROL ACCES
• SISTEME INTEGRATE DE SECURITATE
• INFRASTRUCTURĂ IT
Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024