Gratis

Tehnician service (mecanica electrica)

Avia Motors S.R.L.

Candidatul Ideal

Studii tehnice in domeniu;
Experienta de minim 5 ani (de preferat in intr-un service auto din reteaua VW);
Foarte bune cunostinte tehnice in domeniul auto (inclusive diagnoza auto – nivel avansat);
Bun cunoscator al documentatiei tehnice de specialitate,al informarilor periodice, al tehnicilor noi de reparatie;
Abilitate de comunicare şi colaborare;
Abilitatea de a impartasi experienta/cunostintele tehnice celorlalti;
Abilitatea de a organiza si a prioritiza activitatile profesionale;
Abilitatea de a lucra cu termene foarte stricte;
Abilitatea de a-si imbunatatii performatele personale;
Cunostinte temeinice de limba engleza tehnica auto.
Permis categoria B;
Cunostinte temeinice de operare pe computer (PowerPoint, Office, etc.);

Descrierea jobului

Executarea lucrarilor de diagnoza si cu grad sporit de dificultate;
Asistenta tehnica, practica si teoretica la solicitarea lucratorilor de la rampele aflate sub supravegherea sa;
Controlul interfazic al reparatiilor care decurg la rampele care se afla sub supravegherea sa;
Controlul final de calitate al reparatiilor executate de personalul pe care-l supravegheaza;
Obligatia de a semnala superiorului direct orice problema legata de calitatea deficitara a reparatiei efectuate in service si alte probleme legate de procesul de service si organizare precum si propuneri de imbunatatire;
Isi actualizeaza in permanenta cunoastintele in domeniu (documentatie, informari, actiuni);
Foloseste practic cunostintele dobandite si informeaza personalul supravegheat de fiecare data cand situatia o cere sau in mod organizat (intruniri pentru documentare);
Raspunde de upgradarea, modificarea si de integritatea softului testerelor speciale tip VAG si VAS;
Raspunde de buna intretinere a testerelor tip VAG si VAS.

Atragerea de oameni bine pregatiti profesional si perfectionarea lor continua sunt prioritati permanente ale companiei.

Politica de resurse umane Avia Motors urmareste o colaborare permanenta, pe termen lung cu scopul final de a forma o echipa putenica, unita si implicata in construirea succesului companiei.

Iti place sa lucrezi in echipa? Iti doresti un mediu de lucru provocator dar orientat spre rezultate?
Poti veni si tu in echipa Avia Motors! Trimite un CV si o Scrisore de intentie la adresa de e-mail : hr@aviamotors.ro sau prin fax la nr. (021) 209. 40.27.

Aplicatiile tale vor fi strict confidentiale. Numai candidatii selectati vor fi contactati.
Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024