Gratis

Tehnician Logistica (Senior) - Pitești

Vel Pitar

Candidatul Ideal

Studii medii/postliceale (studii superioare - constituie un avantaj)
Experiență pe un post similar - minim 1 an
Experiență în activitatea de vânzări/distribuție, în domeniul panificație constituie un avantaj
Cunoașterea programelor SAP constituie un avantaj
Cunoștințe foarte bune de operare pe calculator (Excel, Word, Power Point, Outlook)
Capacitate de analiză, planificare, organizare și administrare a activității propria
Capacitate de a lua decizii rapide si eficiente, rezistenta la lucru sub presiune și în ritm intensiv
Capacitate de comunicare, spirit de echipă
Program de lucru 12 ore/zi
Disponibilitate de a lucra sâmbăta și duminica

Descrierea jobului

Ce responsabilități vei avea:
Vei centraliza comenzile pe beneficiar, gama de sortimente
Vei planifica personalul de distribuție pe trasee și ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄vei urmări respectarea graficului de livrare
Vei transmite comenzi către producție și către alte puncte de lucru
Vei programa livrările
Vei intocmi facturile pentru șoferii distribuitori in funcție de programarea sosirii la serviciu a acestora
Vei urmări pe tot parcursul zilei modul de onorare a comenzilor de către distribuitor în vederea satisfacerii cerinței clientului
Ce iți oferim noi:
Contract de muncă pe perioadă nedeterminată
Te vei putea dezvolta folosind platforma internaţională de training online
Tichete de masă - valoare 30 ron/zi
Concediu de odihnă (min 21 zile - max 25 zile) în funcție de vechimea totală în muncă
Transport decontat integral (bilete/abonamente)
Sporuri: spor de ore suplimentare (200%), spor de weekend/spor de sarbătoare legală
Alte beneficii conform politicii salariale

Grupo Bimbo, cea mai mare companie de baking din lume, prezenta in 34 de tari, detine din anul 2023 masterbrandul Vel Pitar pe piata din Romania. Misiunea globala a companiei este aceea de a "hrani o lume mai buna", printr-un portofoliu de produse nutrivite si delicioase, ce raspund nevoilor consumatorilor, crescute sub branduri apreciate cu ajutorul unei echipe valoroase de peste 148,000 de oameni in jurul lumii. VelPitar este lider pe piata romaneasca a produselor de panificatie si un jucator important in domeniul specialitatilor de cofetarie si patiserie, biscuiti si produse de morarit. Vel Pitar detine mai mult de 20% din piata de paine feliata din Romania, iar oferta de produse se regaseste zilnic pe masa a peste 1.500.000 de romani.

Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 30 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024