Gratis

Tehnician instalatii electrice

TELEZIMEX

Candidatul Ideal

  • Experienta profesionala de minim 2 ani pe o pozitie de tehnician/electrician;
  • Diploma de calificare profesionala constituie un avantaj;
  • Capacitate de lucru in echipa;
  • Orientare catre gasirea de solutii;
  • Punctualitate, disponibilitate la program prelungit;
  • Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

  • Efectueaza montajele electrice dupa planurile asignate (corpuri de iluminat, benzi led, prize incastrabile masa de lucru);
  • Interpreteaza planurile tehnice ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁si schemele electrice;
  • Realizeaza si configureaza traseele de alimentare corpuri iluminat;
  • Calculeaza puterea de alimentare a sursei de tensiune;
  • Utilizeaza aparatele de masurare a tensiunii electrice, verifica functionalitate echipamentelor si a retelelor;
  • Utilizeaza statia de lipit sau cositorit;
  • Conduce discutii cu furnizori de specialitate pe domeniu si ofera solutii tehnice pentru colegii din grup;
  • Achizitioneaza produse pe baza de necesar in cei mai buni termeni comerciali.

Ce oferim :
  • Pachet salarial in functie de experienta;
  • Tichete de masa in valoare de 40 lei/zi lucratoare;
  • Asigurare medicala;
  • Prime si alte beneficii;
  • Posibilitatea de instruire la fabricile de productie a furnizorilor nostri;
  • Posibilitatea de avansare si dezvoltare profesionala;
  • Mediu de lucru placut.

Telezimex este o companie clujeana cu peste 30 de ani de experienta in domeniul tehnic. Liniile de dezvoltare principale in cadrul Telezimex sunt:
Service autorizat pentru branduri premium de electronice: Miele, Samsung, Bosch, Nespresso s.a. Furnizam servicii complete de reparatii in garantie si post garantie, instalare si mentenanta la domiciliu, precum si training pentru clienti in utilizarea si intretinerea corecta a aparaturii;
Distributia accesoriilor, consumabilelor si pieselor de schimb originale pentru branduri premium;
Dezvoltator de spatii smart si solutii digital signage B2B prin distributia si integrarea ecranelor profesionale in proiecte creative de digitalizare si tehnologizare a spatiilor. Partenerul principal in materie de ecrane si solutii de afisare digitala este Samsung.
Telezimex face parte din MKT Group – grup de firme care reuneste:
Morphoza - proiecte creative si smart de amenajare turnkey a spatiilor B2B (birouri, scoli, HoReCa) tip design/build/furnish. www.morphoza.com
Kuiba - companie cu un model combinat de business (retail si amenajare creativa si smart tip turnkey a spatiilor rezidentiale). www.kuiba.ro
Telezimex - distribuitor de componente electronice, sisteme interactive de afisare a continutului video, sisteme pentru smart office/smart homes si service autorizat pentru Samsung, Miele, LG, Nespresso, Bosch, Panasonic.
Toti clientii MKT Group (Telezimex / Morphoza / Kuiba) sunt clienti premium care au nevoie de spatii creative, cozy si smart. Avem, astfel, la nivel de grup o echipa multidisciplinara formata din specialisti (arhitecti, designeri, experti tehnici, manageri de proiect, vanzari si customer care) care are experienta de lucru in echipa pentru cele mai complexe proiecte de spatii. Actionam la nivel de grup, dar si individual pe fiecare companie in parte, fiind pasionati de inovatia in tehnologie si solutii de amenajare si mobilare.
Avem mai multe showroom-uri in Cluj si Bucuresti, atat in segmentul B2B cat si in cel B2C, fiind una dintre cele mai puternice companii pe zona serviciilor de profil.

Publicat 26 Apr. 2024 Reactualizat 24 Mai 2024 Expiră 26 Mai 2024