Gratis

Team Leader

Decathlon Romania
22 poziții

Candidatul Ideal

Team Leader
Abia aștepți weekend-ul ca să pleci în drumeții, bicicleta îți este cel mai bun prieten sau ești cel care vorbește mereu despre sală și își îndeamnă prietenii să ți se alăture la antrenamente? Atunci, inima ta bate pentru sport! Felicitări, fără să îți dai seama, faci parte din echipa Decathlon. Pentru a intra oficial în echipa noastră, pe lângă acest criteriu major:
  • este la fel de important să ai experiență în gestionarea unei echipe, să fii lider pentru echipa ta, nu șef. Asta înseamnă să îi inspiri pe cei din jur, să crezi în puterea exemplului și să crezi în ei.
  • să știi că nu ne dorim să ai neapărat experiență în retail, ci să fii o persoană foarte responsabilă, orientată către acțiuni concrete și să fi avut reușite profesionale în activitatea desfășurată în trecut.
  • trebuie să fii o persoană care se adaptează ușor la schimbări, este proactivă și atentă la nevoile clienților.
  • reușești să știi să menții un echilibru între empatie și exigență în gestionarea echipei tale.

Descrierea jobului

Cum arată o zi de muncă în Decathlon ca TEAM LEADER?

În primul rând, trebuie să știi că nu o să ai niciodată două zile la fel. Noi ne dorim ca acest post să fie pentru tine primul pas dintr-un parcurs profesional plin de reușite și promovări. Așadar, îți vom da ocazia să ne descoperi și să ne înțelegi modelul de business, pentru ca mai departe să îți poți alege oportunitatea profesională cea mai potrivită pentru tine (de exemplu: director adjunct, director de magazin sau în serviciile suport: comercial, IT, financiar, logistică, HR, producție). Care sunt responsabilitățile unui TEAM LEADER in DECATHLON?
  • Elaborează și aplică politica comercială omnicanal pentru sporturile din departamentul său
  • Asigură o bună performanță în materie de vânzări și relații cu clienții pentru magazinul și zona sa
  • Asigură buna performanță a linearului din departamentul său
  • Își setează și atinge obiectivele comerciale și profitabilitatea afacerii omnicanal pe sporturile sale (în magazin/în afara magazinului)
  • Construiește, formează și dezvoltă echipa din subordine
  • Conduce echipa, urmărind siguranța și eco-responsabilitatea
  • Încurajează munca în echipă în serviciul proiectului Decathlon
  • Pune în practică schema de management prin integrarea provocărilor continue ale transformării și dezvoltă autonomia echipei sale prin urmărirea abilităților
  • Asigură respectarea tuturor reglementărilor legale cu privire la coechipieri
  • Ia decizii privind structura umană actuală și viitoare în concordanță cu strategia comercială, activitatea economică sau transformările (digitale, date, dezvoltare sustenabilă, departamente etc.);
  • Garantează siguranța magazinului
  • Garantează disponibilitatea colegilor pentru magazin
  • Dezvoltă autonomia colegilor printr-un plan de introducere și dezvoltare a abilităților
  • Garantează disponibilitatea produselor din departamentul de care este responsabil
Ce îți oferim:
- un mediu de muncă activ cu posibilități multiple de dezvoltare;
- program de lucru variat și flexibil, in 2 schimburi: full time - 8h
- training-uri locale și naționale;
- teambuilding-uri și întâlniri cu echipa pentru a practica sport împreună;
- asigurare medicală privată;
- asigurare de viață;
- reducere la produsele mărci proprii;
- program intern de recomandări viitori angajați, cu recompensa financiara;
- bonuri de masă;
- pachet salarial individualizat, bazat pe propriile performanțe;
- bonus lunar, în funcție de performanțe;
- oportunitatea de a investi în companie prin sistemul de acționariat.

Găsește o carieră în ritmul inimii tale!

Decathlon este dе peste 10 ani pe piața dе retail sportiv din România, find actual lider dе piata, avand o viziune clară: Să facem sportul accesibil în România!

La nivel mondial suntem 97.000 de colaboratori, din care peste 1500 din România care activează în peste 11 domenii de activitate (retail, marketing, IT, producție, logistică, etc.), toți fiind uniți de o dorință comună, aceea de a face inimile oamenilor să bată pentru sport.

Am adunat în jurul nostru oameni fantastici, pasionați de sport, plini de viață și astfel am creat un mediu de lucru deschis, în care le oferim colegilor noștri tot sprijinul necesar pentru dezvoltarea lor personală și profesională. Suntem constant în căutare de noi coechipieri care să aducă valoare companiei, care să provoace modul în care lucrăm astăzi și să ajungă liderii Decathlon de mâine.

Daca vrei sa afli mai multe detalii despre modul in care Decathlon prelucreaza datele tale personale in scop de recrutare, intra aici.
Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 7 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024