Gratis

Supplier Collaboration Specialist

METRO România

Descrierea jobului

Responsabilități.
  • Negociezi cu furnizorii condițiile de livrare la platforma logistică.
  • Închei contracte logistice cu furnizorii și urmărești derularea acestora.
  • Monitorizezi permanent livrarea comenzilor de către furnizori și colaborezi cu aceștia pentru a asigura un nivel ridicat de performanță. Reconciliezi datele folosite în calculul KPI-urilor.
  • Te ocupi de rezolvarea situațiilor apărute pe parcursul fluxului de aprovizionare; transmiti informația către toate părțile implicate.
  • Acorzi suport pentru implementarea EDI (DESADV) și GS1 Databar (NDP).
  • Urmărești livrările indirecte, analizezi rapoartele de profit și pierdere, compari datele, identifici diferențele față de rezultatele estimate inițial și cauzele apariției lor.

Calificări Pentru a avea succes în acest rol vei avea nevoie de:
  • Studii în Logistică, Managementul Lanțului de Aprovizionare, Comerț Internațional sau în domenii similare.
  • Între 1 și 3 ani de experiență în negociere și colaborare cu furnizorii, pentru a te adapta ușor la provocări.
  • Să fii fluent în limba engleză, pentru comunicare clară și eficientă.
  • Abilități avansate în Excel și PowerPoint, pentru analize și prezentări convingătoare.
  • Competențe solide de comunicare și negociere, pentru relații bune și condiții avantajoase.
  • Spirit de echipă, pentru a contribui la obiectivele comune.
  • Inițiativă în rezolvarea problemelor, menținând o comunicare bună cu toți.

Informații suplimentare Suntem pregătiți să te răsplătim:
  • Masa și concediul sunt asigurate de noi prin tichete de masă și bonus de vacanță;
  • Sănătatea ta este o prioritate pentru noi, de aceea beneficiezi de asigurare medicală privată;
  • Performanța ta este răsplătită cu bonusuri;
  • Ai acces la consiliere psihologică, financiară și legală pentru tine și familia ta;
  • Primești bonusuri de vacanță și cu ocazia sărbătorilor speciale (Crăciun, Paște, 1 Iunie);
  • Primești un bonus de recomandare pentru noi #METROCHAMPIONS în echipa noastră;
  • Beneficiezi de reduceri la abonamente medicale și sportive;
  • Apreciem stabilitatea și o răsplătim cu zile suplimentare de concediu și bonusuri de loialitate;

  • La METRO România, susținem afacerile independente prin cele 30 de magazine METRO și prin franciza LaDoiPași. Susținem afacerile locale prin oferirea de soluții multichannel diversificate și prin dezvoltarea unor relații puternice și pe termen lung cu comercianții cu amănuntul și clienții HoReCa.
  • Construim cariere de succes încă din 1996, iar certificarea noastră de Angajator de Top confirmă angajamentul nostru de a îmbunătăți constant experiența colegilor noștri prin crearea unui mediu de lucru sigur și stabil, cu oportunități de dezvoltare profesională, inclusiv la nivel internațional.
  • #METROVIBE reflectă atmosfera de lucru prietenoasă și optimistă! Suntem mereu cu zâmbetul pe buze, gata să trecem împreună prin orice provocare!
  • Suntem 4000 #METROCHAMPIONS și vă invităm să aflați mai multe și să vă alăturați echipei!
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024