Gratis

Specialist Suport Tehnic

Smartemp S.A.
5 poziții

Candidatul Ideal

Smartemp recruteaza pentru clientul sau, o companie specializata in domeniul telecomunicatiilor, Specialisti Suport Tehnic.

-studii medii finalizate cu diploma de bacalaureat;
-experienta anterioara in call center constituie un avantaj;
-cunoştinţe practice de software Office (Word, Excel) la nivel mediu;
-cunoştinţe de hardware (componente, periferice) la nivel mediu;
-capacitatea de a explica efectiv noţiuni tehnice de IT, IP;
-atitudine pozitiva;
-bune abilităţi de comunicare si de ascultare;
-cunostinte de limba engleza-nivel conversational.

Descrierea jobului

- Desfasoara activitatea de suport tehnic pentru clientii juridici ai companiei aplicand cunostintele de specialitate pentru a raspunde solicitarilor acestora ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄si a rezolva problemele in timp util;
- Gestioneaza solicitarile receptionate prin canale alternative: email, fax;
- Gestioneaza apelurile primite pe liniile de suport tehnic;
- Ofera suport echipelor din B2B pentru probleme privind sesizari sau nefunctionarea serviciilor tehnice;
- Ofera suport tehnic pentru clientii juridici, configureaza, instaleaza, testeaza, realizeaza diagnostic si inregistreaza deranjamentele pentru serviciile basic si premiu : Voce, Data, TV.

Smartemp este unul dintre cei mai importanti furnizori pe piata serviciilor de munca temporara din Romania.

Expertiza in cele mai bune practici din industrie dar si know how-ul consultantilor nostri au consolidat in permanenta portofoliul de clienti, format din importante companii multinationale, dar si companii cu capital integral romanesc.
Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 7 Mai 2024 Expiră 6 Iun. 2024