Gratis

Specialist suport aprovizionare

AUCHAN RETAIL ROMANIA

Candidatul Ideal

  • Pregatire: studii medii medii / superioare
  • Cunostinte: cunostinte MS Office
  • Experienta profesionala: de preferat in logistica
  • Engleza obligatoriu / Franceza avantaj

Descrierea jobului

  • Asigura emiterea comenzilor la furnizori pentru a asigura necesarul de marfa in Depozitul Central
  • Mentine o rata de detentie la nivel ridicat cu un nivel al stocului optimizat
  • Gestioneaza zilnic procesul de agregarea comenzilor catre furnizori
  • Analizeaza constant problemele de stock (stoc insuficient, supra stoc) si ia masuri in vederea rezolvarii
  • Gestioneaza fluxul de marfa optim pentru aprovizionare, chestionand periodic cel mai bun mod de livrare in functie de rulaj si sezonalitate si propune schimbari
  • Tine direct legatura cu clientul, respectiv cu punctele de livrare ale acestuia; proceseaza comenzile primite din partea clientului, rezolva reclamatiile cat si toate solicitarile pentru a asigura buna functionare a activitatii statiilor
  • Comunica via telefon / mail cu clientul, comunicarea activa cu acesta este responsabilitatea departamentului Suport Aprovizionare

Auchan Retail România, parte a grupului Auchan Retail, este specialistul alimentar cu cele mai largi game și prețuri mici, prin care susține puterea de cumpărare a românilor și afirmă rolul de a selecționa și a concepe cele mai bune game de produse, conform nevoilor clienților și tendințelor de consum.

Auchan Retail România este și un actor responsabil care realizează o serie de acțiuni importante pentru promovarea activităților de responsabilitate socială şi integrare a tinerilor, dar şi programe pentru protejarea mediului înconjurător care au drept scop gestionarea deşeurilor, economisirea resurselor etc.

De asemenea, peste tot în lume, angajații Auchan Retail sunt încurajați să își dezvolte pasiunea pentru meserie și împărtășesc viziunea unui comerț în care atenția pentru om și mediu primează față de orice altceva.

Succesul Auchan a fost realizat cu oameni ca tine: motivați, implicați, responsabili și ambițioși. Dacă îți dorești să activezi într-un mediu de lucru civilizat și colegial, cu numeroase posibilități de împlinire profesională, trimite-ne CV-ul

Informații privind Protecția Datelor cu Caracter Personal le regășiți accesând link-ul: https://cariere.auchan.ro/Account/Register#, Termenii și condițiile.

Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024