Gratis

Specialist marketing online/Specialist PPC

Dolphin Communication Management

Candidatul Ideal

Căutăm un Specialist Marketing Online care să se concentreze pe gestionarea campaniilor PPC (Google Ads, Facebook Ads, TikTok Ads etc.). Dacă ești pasionat de marketingul digital și dorești să contribui la succesul clienților noștri prin strategii de promovare eficiente, te invităm să te alături echipei noastre!

Candidatul ideal are:
  • experiență în marketingul online;
  • experiența în gestionarea campaniilor PPC constituie un avantaj. În cazul în care candidatul nu are experiență în gestionarea campaniilor PPC, acesta trebuie să dovedească un interes deosebit pentru acest domeniu și dorința de a se concentra pe această zonă a marketingului digital;
  • orientare către clienți, calitate și rezultate;
  • abilități excelente de analiză și atenție la detalii;
  • abilități excelente de organizare;
  • capacitatea de a lucra sub presiune, viteză de lucru, capacitatea de a respecta deadline-uri strânse;
  • cunoștințe generale cu privire la mediul online și privind instrumentele și platformele de marketing digital (platforme social media, e-mail marketing, Google Analytics, Google Ads, Facebook Ads etc);
  • capacitatea de a lucra eficient în echipă și de a comunica clar cu colegii și clienții, capacitatea de a asculta activ și de a se adapta în funcție de feedback-ul primit.
  • atitudine proactivă, pozitivă și capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan.
  • o curiozitate neîncetată față de ultimele tendințe din domeniul marketingului online și un angajament ferm de a se perfecționa continuu în acest domeniu.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Păstrarea unei comunicări constante cu clienții alocați pentru a înțelege nevoile lor și pentru a dezvolta strategii de ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄promovare personalizate.
  • Colaborarea strânsă cu ceilalți membri ai echipei, pentru a dezvolta strategii de promovare și campanii eficiente.
  • Crearea și gestionarea campaniilor de publicitate pay-per-click (PPC) pe platforme precum Google Ads, Facebook Ads, TikTok Ads.
  • Analiza performanței campaniilor și optimizarea continuă pentru maximizarea rezultatelor.
  • Monitorizarea tendințelor din industrie și adaptarea strategiilor de marketing în consecință.
  • Realizarea de rapoarte periodice privind performanțele campaniilor și propunerea de soluții de optimizare.
  • Gestionarea bugetelor de publicitate.
Beneficii:
  • Salariu de început între 800 și 1000 de euro, în funcție de experiență
  • Reevaluări salariale periodice în funcție de rezultate
  • Mediu de lucru dinamic și prietenos, echipă dinamica

DOLPHIN COMMUNICATION MANAGEMENT este o agenție de marketing online, ce oferă în principal soluții de design și dezvoltare web, optimizare pentru motoarele de căutare, search engine marketing, social media și e-mail marketing.

VALORILE NOASTRE:

EFICACITATE

Nu credem in a munci din greu ci în a munci inteligent. Promovăm echilibrul muncă-viață personală și considerăm că o viață personală împlinită stă la baza unei vieți profesionale sănătoase.

PERFORMANȚĂ

Vrem să fim performanți în tot ce facem. Monitorizăm atent rezultatele acțiunilor noastre, analizăm și luăm măsuri pentru a îmbunătăți acolo unde este cazul.

ETICĂ

Dezvoltăm relații corecte cu pertenerii de afaceri și între membrii echipei, deoarece știm că doar așa putem obține rezultate durabile. Credem în relațiile de tipul câștig-câștig și preferăm câștigul pe termen lung celui pe termen scurt.

INOVARE

Căutăm în permanență noi metode de lucru, soluții și idei, le testăm, le păstrăm pe cele valoroase apoi căutăm din nou, toate acestea pentru a îmbunătăți în permanență performanțele noastre și ale clienților noștri.

CALITATE

Îmbunătățim continuu calitatea serviciilor prestate printr-o monitorizare atentă a activității din cadrul companiei, prin analiza feedback-ului primit de la clienții noștri și prin raportarea la activitatea concurenților sau a liderilor din alte domenii.

DEZVOLTARE CONTINUĂ

Pentru noi ca organizație, dezvoltare continuă înseamnă a face din ce în ce mai multe, din ce în ce mai bine, din ce în ce mai repede, cu rezultate din ce în ce mai bune pentru toți cei implicați.

ÎNVĂȚARE CONTINUĂ

Credem că dezvoltarea continuă a companiei se poate obține doar prin eforturile conjugate ale membrilor echipei și prin implicarea fiecăruia într-un proces de învățare continuă. Considerăm că informarea și experimentarea sunt esențiale pentru dezvoltarea unei minți creative și a unei gândiri inovatoare. Ne documentăm în permanență, participăm la conferințe, workshop-uri și seminarii de specialitate. Citim și căutăm surse de inspirație din diferite domenii.

SPRIJIN RECIPROC

Credem că doar prin sprijin reciproc și prin armonizarea intereselor tuturor celor implicați putem obține succesul pe termen lung, atât în relațiile cu partenerii de afaceri, cât și în cele dintre colegi.

Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 24 Mai 2024