Gratis

SPECIALIST CUSTOMER SERVICE

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare
  • Minim 2 ani experienta in domeniul customer service / logistica / call center / comercial / achizitii
  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare
  • Atenție la detalii, atitudine orientata catre client, capacitate de adaptare la cerintele clientului
  • Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, proactivitate
  • Foarte bune cunostinte de utilizare calculator, constituie avantaj experienta utilizare SAP
  • Capacitatea de a lucra in echipa
  • Cunostinte limba engleza – nivel mediu

Descrierea jobului

  • Mentine legatura cu reprezentantii de vanzari si clientii, in vederea gestionarii functiilor de pre si post-vanzare
  • Opereaza in SAP ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄toate documentele support pentru comenzile primite
  • Gestioneaza si solutioneaza solicitarile si plangerile clientilor via email / telefon, in cel mai scurt timp posibil si cu maxima acuratete
  • Asigura suport pentru vanzarea si executarea a livrarilor, precum si in procesul de preluare comenzi, intocmire oferte de pret etc
  • Furnizeaza oferte de pret ca raspuns la cererile clientilor
  • Monitorizeaza termenele de livrare a comenzilor, pentru a asigura predarea la timp, catre client, a produselor
  • Asigura suport in procesul de depozitare, transport, executie contracte
  • Informeaza clientii / agentii de vanzari, dupa caz, cu privire la data livrarii si statusul comenzii, in avans
  • Contacteaza clientii cu privire la eventuale cereri de anulare / reziliere contracte pentru a determina cauzele si a initia posibile masuri corective
Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 15 Iun. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.