Gratis

Software Sales and Implementation Consultant

TAREM SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate in domeniul economic / IT
- Abilitati de lucru cu programe informatice de tip ERP&CRM
- Comnicare eficienta (exprimarea clara a ideilor, sustinerea eficienta a unei prezentari) si tact pedagogic;
- Abilitati de negociere;
- Corectitudine, implicare, seriozitate, responsabilitate si dorinta de afirmare;
- Permis auto categoria B si disponibilitate pentru deplasari in Bucuresti dar si in tara.
- Rugam candidatii care nu indeplinesc criteriile de mai sus sa nu depuna CV-uri !!!

Descrierea jobului

Aceast job iti ofera oportunitatea de a-ti dezvolta simultan abilitatile de comunicare, cunostintele economice si cele din domeniul IT. De ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈asemenea, vei avea sansa de a interactiona cu toate nivelurile ierarhice ale unei firme, vei intelege modul in care functioneaza companiile si vei avea posibilitatea de a participa la reorganizarea acestora cu ocazia implementarii noilor sisteme informationale. Postul ofera posibilitatea angajatului de a lucra si in sistem remote.

Responsabilitati:
- Implicare in dezvoltarea si punerea in practica a planului de marketing si de vanzari al companiei cu scopul de a creste vanzarile sistemului informatic SICO ERP&CRM;
- Prospecteaza piata in vederea identificarii de clienti si nevoi ale acestora;
- Organizeaza si participa la intalniri cu clientii ;
- Crearea si trimiterea ofertelor comerciale;
- Elaboreaza si prezinta conducerii rapoarte de vanzari, propunand solutii de imbunatatire a eficientei in vanzari;
- Patricipa la prezentarea solutiei SICO ERP la clienti;
- Asigura implementarea solutiei SICO ERP la clienti (instalare, configurare, training, feedback client etc.);
- Ofera suport utilizatorilor in perioada de punere in functiune a sistemului;
- Lucreaza impreuna cu Project Manager-ul la planificarea implementarilor si la realizarea documentatiei de implementare.
etc.

TAREM Software este o echipa de profesioniști cu experiența demonstrata in domeniul IT ce ofera servicii de dezvoltare de aplicatii informatice si consultanta pentru managementul afacerilor. Domeniile de competenta includ dezvoltarea de aplicatii de tip ERP (Enterprise Resource Planning) si CRM (Customer Relationship Manager), oferite prin intermediul solutiei proprietare SICO ERP&CRM.

Publicat 25 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 25 Mai 2024