Gratis

Site supervisor- Construction Department

Colliers International

Candidatul Ideal

Cine suntem noi:
Colliers este o agenție de Real Estate în care pasiunea pentru educație, onestitatea și lucrul în echipă sunt valorile care ne guvernează activitatea de zi cu zi.
Ne dorim să creăm experiențe unice pentru clienții noștri și să legăm relații pe termen lung cu ei, iar pentru asta ne dorim să evoluăm în fiecare zi alături de cei mai buni colegi.
#Care for Real Assets. Build Real Relationships.

Echipa din care vei face parte- Construction- si asuma intreaga responsabilitate pentru coordonarea, controlarea si
monitorizarea procesului de proiectare si executie a lucrarilor de constructii si amenajare, pentru a livra un produs
de calitate in timp util si in limita bugetului stabilit. In cadrul acestui departament exista servicii de: Project Management & Move Management, Consultanta, Design & Built, Antrepriza Generala.

Cine ești tu:
  • Ai studii superioare finalizate, preferabil de Constructii/Inginerie/Instalatii
  • Un om harnic, proactiv și organizat
  • Inveti repede si poti fi tehnic si creativ deopotriva
  • Ai atentie la detalii si bune abilitati de comunicare interna si externa
  • Poti gestiona cu succes discutiile cu clientii si le identifici usor nevoile
  • Poti gestiona in egala masura discutiile cu colegii si ii ajuti in pregatirea ofertelor si prezentarilor pentru clienti
  • Înflorești într-un mediu care îți oferă autonomie
  • Jonglezi cu ușurință așteptările și solicitările mai multor persoane/echipe
  • Ești omul cu inițiativă care știe să prioritizeze și să rezolve probleme
  • Ai o buna cunoastere a limbii engleze (citit, scris, vorbit)
  • Îți place să lucrezi în echipă, ți se pare mai fun așa
Poate fi un avantaj:
Cunostinte de lucru in Microsoft project, Autocad

Descrierea jobului

Responsabilitati Beneficii
  • Efectuarea de estimari de buget preliminare pentru proiectele clientilor
  • Efectuarea de inspectii preliminare ale amplasamentului, evaluarea stadiului construit, conditiilor tehnice si asigurarea corelarii dintre acestea si cerintele proiectului tehnic
  • Urmarirea ȋn teren a realizarii proiectelor de desfasurare a activitatilor si diverselor reglementari ȋn vigoare
  • Sa se preocupe de colectarea si organizarea informatiilor
  • Sa se preocupe de executarea masuratorilor specifice
  • Coordonarea intalnirilor cu persoanele responsabile ale partilor implicate (reprezentantii Clientului, Proprietarul Cladirii, Contractorul General, arhitecti, Facility managers, furnizori). Stabilirea obiectivelor din punct de vedere al calitatii, termenelor limita si bugetului. Clarificarea cerintelor specifice de proiectare tehnica
  • Coordonarea fazei de coordonare in teren a unor contractori pentru lucrarile specifice de constructii si instalatii
  • Monitorizarea si verificarea lucrarilor din santier in momentele importante, fazele determinante si transmiterea de raportari scrise catre reprezentantii clientului
  • Raportarea unor posibile intarzieri si/sau cresteri de cost. Recomandarea solutiilor de minimizare a acestor riscuri
  • Revizia platilor aferente lucrarilor de constructie. Verificari si recomandari de plata a oricarei facturi aferente proiectului
  • Coordonarea inspectiei de evaluare a deficientelor din spatiu, revizia elementelor de constructie din spatiu impreuna cu reprezentantii clientului si confirmarea necesitatilor de remediere ce trebuie facute de echipele furnizorilor.
  • Monitorizarea incetarii contractelor cu furnizorii si contractorii clientului.

La Colliers:
Vei lucra într-un birou modern, aproape de stația de metrou, dar ai si varianta de a lucra de acasa;
E ok dacă nu ești o persoană matinală - vei avea un program flexibil;
Ne pasă de sănătatea ta: vei avea fructe proaspete în fiecare zi;
Nu ne oprim niciodată din a învăța! La noi beneficiezi de:
  • Programe de training de technical & soft skills de pe platforma Linkedin Learning si platforma proprie Colliers University
  • Ai abonament la Bookster
  • Concediu de studii pentru studenți și masteranzi
Vocea ta va fi auzită: poți și ne dorim să participi la programe interne de optimizare a proceselor

Ne dorim să avem colegi sănătoși: vei avea abonament medical la alegere Medlife sau Regina Maria.

CV-ul tău va fi văzut de Dana (e reală, nu e un robot). Dana abia așteaptă să afle despre experiențele avute și planurile tale de viitor!

Colliers (NASDAQ: CIGI) (TSX: CIGI) este unul dintre liderii globali în servicii profesionale imobiliare diversificate și al managementului investițiilor. Cu operațiuni în 68 de țări, cei peste 15.000 de specialiști întreprinzători lucrează împreună pentru a oferi consultanță și servicii de specialitate pentru a maximiza valoarea proprietății pentru chiriași, proprietari și investitori. Timp de peste 25 de ani, echipa noastră experimentată de management, care deține aproximativ 40% din capitalul nostru, a oferit acționarilor profituri investiționale anuale de aproape 20%. În 2019, veniturile corporate au fost de peste 3 miliarde de dolari (3,5 miliarde de dolari inclusiv afiliații), cu active gestionate de 33 miliarde de dolari. Pentru mai multe detalii despre Colliersputeți accesa corporate.colliers.com, Twitter @Colliers sau LinkedIn.

About Colliers

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) is a leading diversified professional services and investment management company. With operations in 68 countries, our more than 15,000 enterprising professionals work collaboratively to provide expert advice to maximize the value of property for real estate occupiers, owners and investors. For more than 25 years, our experienced leadership, owning approximately 40% of our equity, has delivered compound annual investment returns of almost 20% for shareholders. In 2019, corporate revenues were more than $3.0 billion ($3.5 billion including affiliates), with $33 billion of assets under management in our investment management segment. Learn more about how we accelerate success at corporate.colliers.com, Twitter @Colliers or LinkedIn.

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024