Gratis

SEF LABORATOR CONSTRUCTII

SELINA

Candidatul Ideal

- Cel putin 2 ani experienta intr-un Laborator de grad II -constructii, pentru cei cu studii de lunga durata-ingineri
- Studii superioare finalizate in domeniul constructiilor si a materialelor de constructii ( de preferat CFDP) ;
- Experienta in domeniu specific constructiilor de infrastructura (drumuri, terasamente, poduri);
- Experienta in conducerea unei echipe de cel putin 5 persoane;
- Capacitate de a gestiona simultan mai multe proiecte;
- Responsabilitate si eficienta in gestiunea resurselor si echipamentelor;
- Cunostinte operare PC;
- Permis de conducere categora B/disponibilitate deplasari (in toata tara);
- Cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte ISO 9001:2015 si IS0 17025 :2018.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Coordoneaza activitatea laboratorului din punct de vedere tehnic si organizatoric;
-Asigura mentinerea conditiilor de mediu, spatii, fluxuri, personal, aparatura - avute in vedere la autorizarea laboratorului;
- Asigura, printr-un control permanent, respectarea prevederilor normelor tehnice in efectuarea incercarilor si interpretarea rezultatelor si comunica aceste rezultate factorilor interesati;
- Analizeaza rezultatele incercarilor si dispune actiuni corective atunci cand este cazul;
- Verifica buletinele de incercare, rapoartele tehnice, sub aspectul corectitudinii intocmirii acestora si respectarii prevederilor normelor tehnice;
- Raspunde de intocmirea si actualizarea documentelor sistemului calitatii (Manual calitate, procedurii de sistem, proceduri si instructiuni tehnice);
- Asigura instituirea unui sistem propriu de management al calitatii in cadrul laboratorului, implementarea, functionarea si perfectionarea acestuia;
- Asigura desfasurarea activitatilor functionale si de control aferente pe baza procedurilor scrise, avizate si aprobate conform regementarilor in vigoare;
- Propune colaborarea cu alte laboratoare autorizate pentru efectuarea de incercari intre laboratoare in vederea confirmarii corectitudinii rezultatelor obtinute de laboratorul propriu;
- Asigura/propune masuri pentru instruirea personalului din subordine pentru cunoasterea si aplicarea reglementarilor tehnice in vigoare;
- Transmite responsabilului CQ buletine de incercare si/sau rapoarte tehnice;
- Transmite la organismele teritoriale ISC informari, sinteze si date statistice privind calitatea betoanelor;
- Urmareste si raspunde de realizarea la termen a masurilor dispuse de ISC cu prilejul inspectiilor;
- Identifica si defineste problemele reale sau potentiale pe linie de calitate, initiaza gasirea de solutii pentru deficientele/neconformitatile identificate in cadrul laboratorului;
- Asigura efectuarea incercarilor de laborator in conformitate cu cerintele caietelor de sarcini si ale planurilor de control ale calitatii aplicabile.
Beneficii:
- Mediu de lucru la cele mai înalte standarde
- Sistem de salarizare orientat către performanţă
- Echipă dinamică, pozitivă, atmosferă de respect și colegialitate;
- Programe de instruire la angajare, formare continua, acces la plaforme de training de specialitate.

Grupul nostru de Firme este unul din cei mai importanti competitori de pe piata constructiilor din vestul tarii.

Cu peste 1.000 de angajati si peste 400 de utilaje si echipamente, constituim o forta concurentiala puternica, capabila sa se mobilizeze rapid pentru realizarea unor lucrari de mare anvergura, de o calitate superioara, care ne certifica pozitia de lider.

Publicat 26 Apr. 2024 Reactualizat 9 Mai 2024 Expiră 26 Mai 2024