Gratis

Sef de santier/Manager de proiect

S.C. INSTANT ICE SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare în domeniul construcțiilor sau domenii tehnice conexe;
Experienta min. 5 ani intr-un rol similar in domeniul constructiilor.
Intelegerea proiectelor tehnice de constructii si instalatii.
Utilizator de AutoCAD, MS Office (Excel, Word), MS Project.
Cunoștințe privind tehnologiile și metodologiile de execuție a lucrărilor de construcții
Abilități de comunicare, negociere, planificare si organizare
Spirit de echipă, gândire pozitivă

Descrierea jobului

PREGATIREA EXECUTIEI
- Studiaza Proiectul de Autorizare a Constructiei, prevederile Certificatului de Urbanism, prevederile Acordului unic, Autorizatiei de construire, proiectul tehnic si detaliile de executie, documentatia tehnico – economica
Solicita oferte de materiale si manopere subcontractori
- Intocmeste graficul de executie detaliat

ATRIBUTII IN DERULAREA EXECUTIEI
- Supervizeaza activitatea subcontractantilor/echipelor de executie, reprezentand societatea in relatia cu acestia
- Informeaza in scris, periodic, conducerea societatii cu privire la stadiul fizic si valoric al executiei lucrarilor, respectarea graficului de executie, incadrarea in bugetul aprobat
- Intocmeste necesarul de materiale in conformitate cu graficul de executie
- Identifica si aduce la cunostinta conducerii societatii acele riscuri care apar si nu pot fi evitate, legate de specificul domeniului de activitate
- Gestioneaza sistemul de management al calitatii la nivel de santier
- Analizeaza si monitorizeaza saptamanal: graficele de lucrari, planurile de actiune stabilite in vederea diferitelor probleme ce pot sa apara, planul de aprovizionare, programul de lucru
- Evalueaza periodic personalul din subordine, redacteaza fisele de evaluare
- Estimeaza, programeaza si solicita din timp resursele umane pe specialitati (personal propriu si subantreprenori) conform graficului de executie
- Stabileste necesarul de instruire, planul de promovare pentru personalul din subordine
- Coordoneaza in permanenta relatiile cu subantreprenorii, clienti, beneficiari, diriginti de santier pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii
- Intocmeste calculatii de pret pentru anumite activitati, postcalcule ale activitatilor proiectului
- Instiinteaza beneficiarul cu privire la indeplinirea conditiilor de receptie la terminarea lucrarilor si receptia finala
- Urmareste situatiile de lucrari sa fie intocmite si inaintate spre aprobare la beneficiar
- Controleaza situatiile de lucrari ale subcontractantilor

Beneficii:
Pachet salarial complex, care recompensează rezultatele, bonus pentru realizarea obiectivului in termenii asumati
Masina de serviciu,diurna zilnica pentru masa
Pentru relocare se asigura sprijin si chirie

Publicat 2 Mai 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 1 Iun. 2024