Gratis

Secretar administrativ - ARHIVA (Full Time) - București

EOS KSI ROMANIA

Candidatul Ideal

  • Minim diploma bacalaureat;
  • Abilitati bune de comunicare si lucru in echipa;
  • Persoana organizata, orientata catre client si catre rezultate;
  • Atentie la detalii si rezistenta la rutina;
  • Capacitatea de a lucra sub presiunea unor termene stranse;
  • Cunoasterea pachetului MS Office, Internet poate fi un avantaj;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Preluarea dosarelor de la clienti sau din interiorul companiei si inventarierea acestora;
  • Verificarea documentatiei aferente dosarelor fizice;
  • Extragerea/returnarea dosarelor din/in arhiva;
  • Pastrarea evidentelor centralizate pentru toate preluarile/retururile de dosare in aplicatiile interne;
  • Indexarea dosarelor scanate in sistem conform procedurilor interne;
  • Sortarea corespondentei venite in companie si predarea acesteia destinatarilor din diferite departamente;
  • Furnizarea de suport administrativ si logistic pentru toate departamentele din companie;
  • Realizarea de activitati administrative cum ar fi reamenajarea sau amenajarea anumitor spatii, efectuarea masuratorilor si manipularea obiectelor de inventar.

EOS KSI Romania a fost fondata in anul 2002 sub denumirea KSI Kasolvenzia Romania si face parte din Grupul EOS, unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii financiare personalizate din lume, avand ca activitate principala de business, managementul creantelor. In mai putin de 2 ani de la infiintare, compania a devenit liderul pietei locale de colectare a datoriilor, colaborand cu companii internationale si romanesti cunoscute.

Ce ne motivează la EOS? Pentru ce se straduiesc cei 6.000 de angajați ai grupului EOS în fiecare zi? Răspunsul nostru: schimbarea economiei în mai bine. Acestui scop suntem devotați in activitatea de zi cu zi!

EOS KSI Romania are in prezent aproximativ 450 de angajati si este reprezentata la nivel national de 14 birouri regionale si de o retea dedicata de firme de avocatura si executori judecatoresti, cu posibilitatea de a gestiona volume mari de cazuri, intr-o maniera eficienta si profesionista, pentru a raspunde tuturor cerintelor de business, cu posibilitate de a-si extinde capacitatile atat din punct de vedere tehnic, cat si financiar, prin servicii B2B si B2C personalizate.

Începe o carieră. Nu doar un loc de muncă

Valorile Grupului EOS sunt inscrise in Codul de Conduita si ne oferă cadrul pentru modul în care lucrăm. Scopul este de a răspunde rapid la noile dezvoltari, de a ne asuma responsabilitatea și de a funcționa într-un mod mai interconectat.
Prin acest cod este descris modul in care angajatii EOS lucreaza impreuna si in care isi trateaza clientii, partenerii de afaceri si colaboratorii.
Cele șapte principii care ne ajută să navigăm în acest proces sunt: Fii curajos, Încrederea, Iubește să înveți, Străduiește-te sa excelezi, Îmbrățișează schimbarea, Respecta-ți cuvântul și Împărtășește cunoștințele.

Tu dupa ce principiu te ghidezi?
Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 28 Mart. 2024