Gratis

Responsabil SSM pentru santier in Arad

Elsaco Electronic

Candidatul Ideal

Ești o persoană autonomă care are încredere în propriile idei și valori? Simți că e momentul să faci o schimbare în cariera ta?
Dacă ai răspuns cu "da" la aceste întrebări, noi, ELSACO, venim în întâmpinarea ta cu posturi de Responsabil SSM pentru șantier "Sursă de producere energie termică și electrică prin cogenerare de înalta eficientă la CET Hidrocarburi SA" .
Alături de noi vei avea posibilitatea de a-ți orienta cariera în direcția dorită pentru că vei avea autoritatea și libertatea de a experimenta și a construi cu propriile tale idei!
Așadar, dacă ești convins/ă că îți dorești această schimbare, te așteptăm să ne împărtășești din entuziasmul și experiența ta aplicând la acest anunț sau trimițându-ne CV-ul tău la adresa de e-mail: cristina.ohaci@elsaco.com

Ce condiții trebuie să îndeplinești ?
  • Absolvent al unei facultăți cu profil Tehnic (Mecanică / Construcții / Instalații / Termoenergetică, etc.),
  • Certificare Inspector SSM (80 ore);
  • Experiența lucrului pe șantier;
  • Permis de conducere Categoria B;
  • Capacitatea de a evalua și a lua decizii;
  • Spirit de observație, dinamism,onestitate,
  • Cunoștințe operare PC (Microsoft Office);
  • Cunoașterea limbii engleze – cel puțin nivel mediu.

Descrierea jobului

  • Activitatea se desfășoară în Mun Arad;
  • Controlează modul cum se aplică reglementările legislative în vigoare și normele referitoare la securitatea muncii și protecția sănătății angajaților;
  • Elaborează planul propriu de securitate și sănătate în muncă, urmărind implementarea și respectarea acestuia;
  • Colaborează cu Responsabilul/ Coordonatorul SSM al beneficiarului;
  • Elaborează lista cu dotarea echipamentelor de protecție și de lucru necesare pentru angajații de pe șantier;
  • Organizează și implementează activitatea pe linie de SSM în șantier;
  • Se implică în activitățile de instruire generală, la locul de muncă și periodică pentru personalul șantierului și verifică modul de însușire a cunoștințelor prin testări specifice;
  • Controlează și urmărește modul în care se aplică reglementările legislative în vigoare privind Protecția Muncii de către angajații din șantier;
  • Participă la activitatea de evaluare a riscurilor profesionale specifice posturilor din șantier;
  • Evaluează mediul de muncă în șantier;
  • Menține evidență zonelor cu risc ridicat și specific;
  • Menține legătura cu posibile servicii externe în vederea supravegherii stării de sănătate și securitate a angajaților;
  • Cercetează, înregistrează, declară și ține evidență accidentelor de muncă, a bolilor profesionale, a instrucțiunilor proprii de securitate a muncii;
  • Efectuează controale interne cu informarea angajatorului asupra deficiențelor constatate și asupra măsurilor propuse pentru remedierea acestora.

Ce îți oferim:
  • Salariu competitiv;
  • Bonuri de masă;
  • Mediu de lucru modern și dinamic;
  • Formare și dezvoltare profesională.

Elsaco este un grup de companii prezente preponderent în domeniile energiei, apei și utilităților, având ca principal obiectiv eficiența energetică și digitalizarea serviciilor oferite de furnizorii de utilități.

Grupul este format la acest moment din 8 companii care acoperă domenii precum: proiecte EPC în: energie, apă, automatizări și SCADA; distribuția și vânzarea de echipamente de măsură și control; soluții în domeniul eficienței energetice; software de proces și business; soluții IT&C, smart metering rezidențial.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024