Gratis

Responsabil Relatii Clienti (Call Center)

Banca Transilvania
5 poziții

Candidatul Ideal

Mai mult decât o echipă, #peopleofBT înseamnă curaj, încredere și empatie. Tocmai de aceea, avem nevoie de tine să ne completezi echipa cu energia și dorința ta de a face lucrurile bine.

Provocarea pe care ți-o lansăm este un post de Responsabil Relații Clienți, ce așteaptă cu nerăbdare să fie ocupat 😊
Ne bucurăm că ai ajuns să citești aceste rânduri, astfel că, dacă nivelul interesului tău s-a păstrat până aici, dă scroll pentru a afla dacă tu ești persoana pe care am descris-o în rândurile de mai jos:

Căutăm cu mare interes:
  • persoană deschisă, sociabilă, comunicativă;
  • mereu caracterizată de perseverență, empatie și orientare spre rezultate;
  • persoană care își propune să lucreze într-un domeniu provocator, însoțit de posibilitatea dе a acumula noi informatii.
Îți sună cunoscut? Ei bineeee, lista continuă:
  • Ne-ar plăcea să dea dovadă de spirit dе echipă;
  • bună relaționare și gestionare a conflictelor;
  • experiență în activități dе Call Center sau în instituții financiar-bancare prezintă un avantaj

Descrierea jobului

O zi de muncă s-ar caracteriza prin următoarele:
  • preluarea аpelurilor primitе dе la clienți și аcționarea în concordanță cu solicitările аcestora;
  • deservirea cu promptitudine si profеsionalism a fiecărui client sau potеnțiаl client;
  • monitorizarea tranzacțiilor cu carduri și administrarea relației cu clienții atât la telefon, cât și pe e-mail;
  • blocarea / deblocarea instrumentelor de plată conform responsabilităților;
  • asigurarea de suport telefonic în ceea ce privește produsele de credit deținute de clienți ai băncii, comunicându-le informațiile specifice produsului deținut (valoare rată credit, dată expirare credit, etc);
  • colectarea feedback-ului clienților pentru a ne ajuta să îmbunătățim calitatea serviciilor oferite.
Pretty nice, nu?
Dacă mai ești și genul de persoană care își dorește să stabilească un echilibru ferm între timp liber dedicat celor dragi și timp petrecut la locul de muncă, dorim să te anunțăm că acest loc de muncă presupune lucrul în ture💼⌚. Astfel, nu ratezi niciun moment important.

Descrierea companiei

Altfel…

Faptul ca suntem cel mai mare grup financiar din Romania ne responsabilizeaza sa sustinem dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care facem parte, oriunde si oricand. Ne place sa incurajam vise indraznete fie ca sunt ale colegilor sau ale clientilor nostri si suntem foarte bucurosi sa le vedem devenind intrebi desigur cum este sa lucrezi la noi. Pe scurt, iti spunem ca daca esti energic, pui suflet in ceea ce faci, esti deschis la schimbare si la asimilarea rapida a lucrurilor interesante, noi ne vom preocupa sa construim mecanisme de motivare, invatare si dezvoltare astfel incat sa putem creste împreuna.

Cei peste 9,400 de colegi ne dau in fiecare zi increderea ca putem fi mai buni. Asa am reusit sa atragem alaturi de noi actionari puternici, precum Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare si sa fim singurul brand bancar romanesc prezent in The Banker 500 Ranking 2020.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024