Gratis

Responsabil logistica

DEMGY DEVA SRL

Candidatul Ideal

Cerințe:
- Studii superioare (domeniul tehnic, economic)
- Abilități excelente de utilizare MS Office (în special Excel)
- Experiență în domeniul logistică / transport / import-export / bursa de transport
- Cunoștințe de limba engleză - nivel conversațional
- Persoană organizată, responsabilă și cu spirit de initiativă
- Capacitate de gândire analitică și abilități de planificare și prioritizare a activităților
- Persoană cu spirit de observație, atentă la detalii, flexibilă în gândire și orientată spre rezultat
- Abilități foarte bune de comunicare, relaționare, prezentare și muncă în echipă

Descrierea jobului

Responsabilități:
• Controlează și optimizează costurile legate de funcția sa, în special nivelul stocurilor și costurile de transport.
• Asigură conformitatea cu politica și standardele companiei, așa cum sunt descrise în sistemul QSE.
• Se asigură că materialele, accesoriile și ambalajele sunt puse la dispoziția clienților interni în conformitate cu criteriile de cost și de calitate, evitând orice lipsă de livrare.
• Monitorizează și anticipează riscurile furnizorilor, coordonează și pilotează planurile de acțiune și de redresare ale furnizorilor
• Optimizează nivelul stocurilor de produse achiziționate.
• Estimarea și planificarea necesarului de producție pentru produsele finite pe baza previziunilor de vânzări și a stocurilor existente.
• Organizează și gestionează producția atelierelor din zona atribuită.
• Organizează și gestionează expedierile către clienții externi
• Răspunde de rezolvarea rapidă şi eficientă a reclamaţiilor referitoare la calitate, cantitate, ambalaje, termene de livrare sau alte condiţii prevăzute în contracte.
• Identifică nevoile de instruire ale personalului din subordine şi asigură formarea continuă a acestuia.
• Sa asigure solutionarea situatiilor de exceptie in activitatea logistica
• Sa asigure eficientizarea capacitatilor de transport
• Sa se asigure ca urmareste realizarea bugetului si verifica activitatea de livrare.
• Sa se asigure ca organizeaza lunar inventarul stocului in depozit
• Sa se asigure ca elaboreaza lunar rapoarte de activitate pe care le transmite responsabilului de productie
• Sa preia activitati referitoare la: rezolvarea problemelor operative de logistica (comenzi, distributie, transport) cu distribuitorii, asigurand satisfacerea adecvata si la timp a comenzilor clientilor, procesare comenzi marfa si activitati legate de programarea si efectuarea transportului produselor catre clientii companiei

Beneficii:
- Pachet salarial competitiv
- Tichete de masă
- Tichete cadou pentru diferite ocazii (Paști, Craciun etc)
- Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă
- Cursuri de calificare şi instruire la locul de muncă
- Posibilitate dezvoltării unei cariere profesionale într-o companie multinațională
- Program de lucru L-V de la ora 8:00-16:30

Demgy Deva SRL este o societate cu capital francez, membra a grupului Demgy, specializată in:
- Vopsirea si decorarea pieselor din plastic cu vopsea pe baza de solvent
- Cromare chimica prin galvanizare a pieselor din plastic
- Zincare alcalina

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024