Gratis

Responsabil livrari @ Meron

MERON

Candidatul Ideal

Responsabil livrari @ Meron in Cluj - Napoca
Cautam o persoana proactiva si atenta la detalii pentru a se alatura echipei noastre in rolul de Responsabil / Coordonator livrari. In acest rol, veti fi responsabil de asigurarea livrarii in timp util a cafelei proaspat prajite de la prajitorie catre diverse locatii, precum si de gestionarea procesului de achizitionare a materiilor prime necesare. Candidatul ideal va poseda abilitati excelente de organizare, atentie sporita la detalii si o pasiune pentru cafeaua de calitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Coordonarea programului de livrare a cafelei proaspat prajite catre locatiile desemnate, asigurand livrari precise si in timp util.
  • Colaborarea cu echipa de achizitii pentru plasarea comenzilor de materiale de ambalare si alte materii prime, asigurand niveluri adecvate de stoc in tot timpul.
  • Comunicarea cu furnizorii pentru negocierea preturilor, urmarirea expedierilor si rezolvarea oricaror probleme sau discrepante cu comenzile.
  • Monitorizarea costurilor de livrare si optimizarea rutelor pentru a minimiza cheltuielile de transport, mentinand totodata eficienta.
  • Efectuarea inspectiilor regulate ale vehiculelor de livrare pentru a se asigura ca acestea sunt in stare de functionare corespunzatoare si raportarea oricaror necesitati de intretinere sau reparatii.
  • Respectarea standardelor de sanatate si siguranta in timpul transportului si manipularii produselor de cafea, respectand protocoalele si reglementarile stabilite.
  • Oferirea unui serviciu de clienti exceptional catre stakeholderii interni si partenerii externi, abordand intrebarile si preocuparile intr-un mod prompt si profesional.
  • Asigurarea bunei functionare a echipamentelor din locatii, respective relatia cu echipele de service.
De altfel:
  • Dezvolta lantul de furnizori de materii prime pentru imbunatatirea constanta a calitatii produselor si eficientei de cost;
  • Se asigura ca toate produsele sunt achizitionate in timp util;
  • Controleaza costurile marfurilor, nivelurile stocurilor si forta de munca intre unitatile individuale;
  • Se asigura ca toate facturile sunt procesate in conformitate cu contabilitatea interna;
  • Asista la coordonarea tuturor evenimentelor unde Meron este prezent;
  • Are o pasiune pentru excelenta, este orientat spre detaliu, concentrat asupra operatiunilor, stil de management practic, abilitati excelente de organizare si abilitati puternice de comunicare scrisa si verbala;
  • Lucreaza cu membri echipelor de marketing, HR, financiar sau training pentru imbunatatirea constanta a procedurilor de lucru.

Noi suntem MERON, cel mai mare lant de coffee shops din Romania - un concept unic pentru spatiul cafelei de specialitate din Romania. Existand pana in prezent 20 locatii, ne poti gasi in orase precum Cluj-Napoca, Brasov, Bucuresti, Satu-Mare, Zalau, Oradea, Targu-Mures, Alba Iulia, Sibiu si Bistrita. Misiunea noastra este sa promovam cafeaua de specialitate: prajim cafea, bem cafea, invatam despre cafea si impartasim cunostintele despre cafea. Suntem dedicati intregului proces de preparare a cafelei de specialitate, monitorizand parcursul acesteia de la fermier si pana la livrarea produsului final catre oaspetii care ne trec pragul.
Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 4 Iun. 2024 Expiră 6 Iun. 2024