Gratis

Responsabil cu bunastarea animalelor

Lactalis Romania

Candidatul Ideal

Responsabilul cu bunăstarea animalelor participă la conceperea și implementarea politicilor și programelor care permit Lactalis România să răspundă așteptărilor și să-și atingă obiectivele privind amprenta de carbon, amprenta forestieră, ambalarea, bunăstarea animalelor.

COMPETENȚE ȘI ABILITĂȚI CHEIE:
  • Bune abilitӑți de comunicare și relaționare;
  • Gândire analiticӑ și structuratӑ, persoanӑ organizatӑ, activӑ, orientatӑ cӑtre rezultate, atentӑ la detalii și cu vitezӑ de reacție;
  • Rezistențӑ și disponibilitate la lucru în ritm intensiv și cu termene limitӑ;
  • Capacitate de gestionare a situațiilor neprevӑzute și orientatӑ cӑtre cӑutarea de soluții rapide;
  • Cunoștințe avansate de lucru cu Microsoft Office, în special Excel;
  • Cunoștinte de lucru cu SAP constituie avantaj;
  • Cunoștinte despre industria colectӑrii și prelucrӑrii laptelui constituie avantaj;
  • Cunoștinte avansate de limba englezӑ; cunoașterea limbii franceze constituie avantaj;

Descrierea jobului

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI:
  • Vizitează periodic fermele de vaci partenere. În cadrul acestor vizite va realiza auditurile necesare și va evalua starea generală de sănătate a efectivului de animale.
  • Elaborează împreună cu fermele partenere planuri de acțiuni concrete pentru ameliorarea bunăstării animalelor și a ampretei de caron și urmărește implementarea acestor planuri de acțiuni.
  • Acționează ca persoană de contact principală la nivel național a echipei de CSR (Responsabilitate Socială Corporativă) și participă la reuniunile grupului de lucru.
  • Participă la conceperea și implementarea politicilor și programelor care să permită Lactalis România să își atingă obiectivele privind amprenta de carbon, bunăstarea animalelor etc.
  • Urmărește și implementează strategia multianuală de CSR a Lactalis Group.
  • Construiește și dezvoltă parteneriate cu părți interesate, specializate în subiecte tehnice de CSR.
  • Pregătește și consolidează rapoarte și documentația referitoare la activitatea de Milk Supply CSR.
  • Realizeaza auditurile CSR în teritoriu.
  • Consolidează sub formă de raport datele colectate în timpul auditurilor CSR.

GRUPUL LACTALIS ROMÂNIA este liderul pieței de lactate din România și parte a GRUPULUI LACTALIS, cea mai mare companie de produse lactate din lume.

GRUPUL LACTALIS ROMÂNIA reunește companiile ​​Albalact, Dorna Lactate, Covalact, Lactate Harghita, Rarăul, Parmalat, Lactalis România și Lactalis Logistic, operate printr-o structură de conducere consolidată la nivel național. Peste 2000 de angajați lucrează în România, în 6 sedii administrative mari și 5 fabrici moderne situate în Alba, Harghita, Covasna, Suceava, București și Ilfov, precum și în structuri de colectare, vânzare și distribuție, care acoperă toată țara.

Ne lăudăm cu un portofoliu impresionant de branduri și produse locale și internaționale recunoscute, care au devenit parte din obiceiurile de consum ale românilor în ultimii 50 de ani: Zuzu, Fulga, Albalact, Covalact De Țară, LaDorna, Rarăul, President, Galbani, Santal.

Avem porțile deschise pentru profesioniști cu experiență și pentru tineri la început de carieră și oferim locuri de muncă și oportunități profesionale în domenii complexe precum vânzări, marketing, resurse umane, juridic, finanțe, achiziții, calitate, producție, tehnic și colectare lapte.

Derulăm programe de formare si dezvoltare profesională, atât locale cât și internaționale, dedicate tuturor angajaților noștri, care au ocazia să lucreze chiar și în cadrul altor companii și fabrici Lactalis din Europa.

#GrupLactalisRomania #LactalisExperience

Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 28 Febr. 2024 Expiră 29 Mart. 2024