Gratis

Reprezentant Vanzari Zonal - Bucuresti, Ilfov

Instal-DAC SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Avem nevoie de colegi noi pentru punctul de lucru din Bucuresti care acopera sudul tarii. Domiciliul in Bucuresti / Ilfov sau la mica distanta obligatoriu.

Persoana pe care o dorim in echipa noastra trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
  • Persoana serioasa, dinamica, proactiva, organizata, responsabila si ordonata;
  • Capacitate de planificare, organizare si decizie;
  • Abilitati de comunicare, relationare si negociere;
  • Cunoasterea pietei de instalatii termice si constructii si a produselor aferente pt promovoarea si vanzarea acestora;
  • Disponibilitate dezvoltare cunostinte in domeniu;
  • Cunostinte operare soft MS Office, Word, Excell;
  • Capacitatea de a intretinte si mentine relatii de durata cu clientii;
  • Sociabil, convingator,dinamic, organizat;
  • Experinta in vanzari minim 3 ani;
  • Spirit de initiativa si creativitate;
  • Disponibilitate la deplasari;
  • Permis categoria B;
  • Dornic sa evolueze si sa promoveze.

Descrierea jobului

  • Prospecteaza piata constructiilor (pe teren, online, parteneri, etc) in vederea indentificarii potentialelor lucrari in piata;
  • Oferteaza in baza licitatiilor ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈lansate in bazele de date contractate;
  • Intretine si dezvolta baza de clienti pe o anumita zona teritoriala;
  • Promovarea si vanzarea produselor companiei;
  • Vanzarea si incheierea procesului de vanzare conform contractelor incheiate;
  • Urmareste derularea contractelor de la semnare pana la finalizarea lucrarilor;
  • Urmareste situatia incasarilor la timp;
  • Indentificarea nevoilor clientilor si oferirea celor mai bune solutii;
  • Livrarea produselor si derularea eficienta a distributiei acestora.
Beneficii:
  • Salariu motivant in functie de realizari
  • Tichete de masa
  • Diurne deplasari
  • Bonus de performanta anual
  • Prime de sarbatori
  • Masina de serviciu
  • Laptop si Telefon de serviciu.

Infiintata inca din 1999, cu o vasta experienta acumulata, Instal-Dac SRL s-a dezvoltat si perfectionat continuu, ajungand in prezent unul dintre jucatorii importanti din Romania in ceea ce priveste importul si distributia echipamentelor termice, reprezentand cu succes unele dintre cele mai renumite brand-uri din domeniu, cum ar fi: REHAU, COMAP, VIESSMANN, ARISTON, BERETTA, KERMI, WILO, GRUNFOS, HALM, FV PLAST, IRSAP, COMPUTHERM, HONEYWELL, HEIMEIER, IBAIONDO, SLOVARM, GROPALLI, SUNSYSTEM, WA-TES, s.a.m.d. Pentru a putea satisface cat mai bine nevoile clientilor nostri, incepand cu anul 2000 am deschis inca un depozit, de aceasta data in Bucuresti. Avand o logistica foarte bine pusa la punct, cu angajati ce exceleaza in acest domeniu, reusim sa oferim clientilor nostri suportul necesar pentru a-si desfasura - la randul lor - in bune conditii si cu un real succes, activitatea.

Pe langa toate avantajele enumerate putin mai sus, Instal-Dac SRL livreaza din stoc TOATE echipamentele, fie ca este vorba despre centrale termice cu functionare pe gaz, pe lemne (cu sau fara gazeificare) sau pe peleti, vase de expansiune, boilere sau puffere de mari capacitati, pompe, tevi si fitinguri din cupru, polipropilena sau din polietilena reticulata de tip PE-Xa sau alte armaturi si accesorii indispensabile unei instalatii termice. Incepand cu anul 2012, am inregistrat brand-ul IDTHERM, brand sub egida caruia importam si distribuim in exclusivitate in Romania, marci internationale de succes.

Misiunea noastra se bazeaza pe incredere, respect, corectitudine, flexibilitate si transparenta.

Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 14 Iun. 2024 Expiră 15 Iun. 2024