Gratis

Reprezentant vanzari - zona Piatra Neamt

Lactalis Romania

Candidatul Ideal

Pentru una din companiile noastre, COVALACT, cautam coleg/colega care sa aiba:
  • Experiență de minimum 2 ani într-un post similar, într-o companie din FMCG;
  • Experiență în vânzarea de produse lactate constituie un avantaj;
  • Abilități de comunicare și negociere, flexibilitate, amabilitate, diplomație, capacitate de a lua decizii;
  • Gândire analitică, persoană organizată și capabilă să lucreze cu termene strânse;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitatea de a efectua deplasări în interes de serviciu.

Descrierea jobului

  • Stabilește și menține o bună relație de colaborare cu toti clienții din zona arondată;
  • Efectuează vizite frecvente la clienți pentru a prelua comenzi;
  • Asigură alocarea unui loc corespunzator în raft pentru produsele companiei și urmărește termenele de valabilitate ale acestora;
  • Respectă prețurile și politica comercială a societății;
  • Este răspunzător/ răspunzătoare de încasarea facturilor emise de companie pe numele clienților alocați;
  • Promoveаză portofoliul de produsе către cliеnți și caută permanent să dezvolte noi relații de colaborare în vederea dezvoltării portofoliului de clienți;

Descrierea companiei

DESPRE LACTALIS GROUP
Grupul Lactalis ocupӑ primul loc în lume în domeniul lactatelor, fiind cel mai mare producӑtor de lactate și brânzeturi din Europa, cu cea mai mare colectare de lapte din aceastӑ regiune. Experiența sa de peste 88 de ani este susținutӑ de un profesionalism dovedit prin portofoliul larg de produse, adaptate la asteptӑrile consumatorilor din întreaga lume. Grupul are 85,000 de angajați, deține mai mult de 266 de fabrici în 51 de țӑri și este prezent în 85 țӑri la nivel global. Având sediul central în Laval, vestul Franței, compania a avut în 2020 vânzӑri de 21,1 miliarde de dolari. Mai multe detalii gasiti pe www.lactalis.fr.
DESPRE LACTALIS GROUP ROMANIA
Grupul Lactalis este liderul pieței de produse lactate din România. Ne derulӑm operațiunile prin intermediul unui numӑr de 8 companii renumite pe piata românească: Albalact, Covalact, Lactate Harghita, Dorna Lactate, Rarӑul, Lactalis România, Lactalis Logistic și Parmalat, administrate prin intermediul unei structuri de conducere consolidată la nivel național. Avem un portofoliu impresionant de mărci și produse locale și internaționale, recunoscute, îndrӑgite și intrate în obiceiurile de consum din ultimii 50 de ani ale consumatorilor români. În prezent avem un numӑr de 2200 de angajați, care lucrează în 5 fabrici moderne locate în Alba, Harghita, Covasna, Suceava și Ilfov, precum și în structurile de colectare de lapte, vânzări, depozitare și distribuție, cu acoperire în întreaga țară.
DESPRE COVALACT
Covalact este unul dintre cei mai mari producatori de lactate din Romania, cu o traditie de peste 40 ani în fabricarea produselor lactate. În grupul de companii Covalact lucreaza in prezent circa 400 angajaţi in fabricile din Sfantu Gheorghe și Miercurea Ciuc precum și în cadrul echipei de vânzări din tara. Notorietatea brandurilor Covalact este semnificativa, brandul „Covalact de Tara” fiind unul dintre brandurile cele mai cunoscute și iubite de catre români. În prezent, brandul „Covalact de Tara” este lider de piaţa sau ocupa poziţii de top la mai multe categorii de produse lactate, Brânzica de Casa, Fagaraş, Brânza proaspata de vaci, Lapte Batut, Sana, Chefir, Iaurturi albe, Brânza de Burduf, Unt .

Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 27 Febr. 2024 Expiră 28 Mart. 2024