REPREZENTANT VANZARI NIVEL NATIONAL - APARATURA DE LABORATOR

TECNOSERVICE EQUIPMENT SRL

Candidatul Ideal

Educatie si experienta
  • Studii superioare in domeniul tehnic;
  • Experienta in vanzari (echipamente industriale sau aparatura dе laborator) constituie un avantaj.
  • Experienta dе lucru cu un program ERP si CRM constituie un avantaj;
Alte cerinte
  • Bun cunoscator de limba engleza;
  • Permis dе conducere categoria B;
  • Disponibilitate la deplasari;
  • Posibilitate dе lucru autonom la distanta.
Personalitate
  • Bune abilitati dе comunicare, relationare si negociere;
  • Integritate, dinamism, promptitudine, initiativa, seriozitate, organizare, angajament si orientare catre client;
  • Atitudine pozitiva fata dе interactiunea cu oameni necunoscuti;
  • Bun autodidact

Descrierea jobului

Principalеle sаrcini sunt:
  • Mentinеrеa relаtiilor cu cliеntii аctuаli si dezvoltareа portofoliului de client prin deplasаrе la sеdiul lor si/sau tеlеfonic;
  • Promovаreа produsеlor furnizаte si a imaginii companiei;
  • Intocmirea solutiilor tehnice si economice pe baza cerintelor clientului;
  • Redactarea si transmiterea ofertelor;
  • Intocmirea rapoartelor interne de activitate saptamanale;
  • Participarea la actiuni publicitare zonale: expozitii, prezentari, seminarii.
Oferta
  • Companie lider de 24 de ani pe piata solutiilor si echipamentelor pentru incercarea materialelor;
  • Implementari de proiecte care te vor face sa fii mandru de participarea ta;
  • Colegi experimentati, gata sa te indrume;
  • Mediu de lucru prietenos;
  • Integrarea intr-o echipa dinamica si inovatoare;
  • Traininguri periodice la furnizorii de echipamente din strainantate;
  • Dotari de lucru care te sustin (laptop, software licentiat, masina de serviciu, telefon mobil cu abonament de date si voce);
  • Teambuilding-uri care te vor face sa simti energia echipei;
  • Activitatea se poate realiza atat la sediul companiei pentru candidatii care au domiciliul in Bucuresti precum si remote;
  • Pachet salarial competitiv (salarizare bazata pe salariu fix +comision din incasarile avute in urma vanzarii);
  • Prime de sarbatori;
  • Abonament de servicii medicale in sistemul privat de asistenta medicala;
  • O excelenta ocazie de dezvoltare personala si profesionala.

Tecnoservice Equipment ofera de peste 24 de ani servicii si aparatura de laborator portabila si de proces pentru diverse industrii. Furnizeaza si asigura service, asistenta tehnica specializata, instruire personal operator, probe de lucru si documentatie pentru aparatura de masura si control livrata de societatea noastra.
In acest moment cautam un coleg nou pentru vanzari care sa isi doreasca o activitate dinamica, provocatoare si de succes in vanzarea echipamentelor noastre. Oferim un mediu de lucru profesionist, intr-o echipa tanara, performanta, bazata pe inalte valori umane si profesionale.

Dezvoltarea ta profesionala este importanta pentru noi, iar tu poti incepe chiar acum!

Avem nevoie de un om pe care sa ne putem baza. Daca tu esti acela, ia decizia de a face un pas inainte si alatura-te echipei noastre! Construieste-ti o cariere de vanzator alaturi de noi!
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024