Gratis

Reprezentant vanzari intr-o editura scolara

Editura Taktik S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Reprezentant vânzări într-o editură școlară
Noi credem că învățarea ar trebui să fie o bucurie. La fel și munca.

Căutăm o persoană care să lucreze îndeaproape cu profesorii din România și care să promoveze în rândul acestora titlurile noastre educaționale. Poziția de reprezentant vânzări este foarte imporantă și scopul nostru principal este să recrutăm un coleg/o colegă entuziast(ă), comunicativ(ă), care să vină cu idei noi și mai presus de toate, să devină parte a echipei pentru mulți ani.
Dacă nu ai experiență directă în vânzări de aceste gen, nu e o problemă, te vom învăța. Însă, este nevoie să ai capacitatea de a lega relații și de a le menține, de a fi atent la detalii și de a fi interesat de relații de calitate.

Care sunt așteptările noastre?
Experiență în relaționarea cu oamenii.
Experiență în vânzări.
Deschiderea în a învăța și aplica tehnici noi.
Deschiderea către oferirea de feedback și evaluare constantă .
Consecvență în aplicarea procedurilor învățate.
Responsabilitate pentru respectarea deadline-urilor și obiectivelor stabilite.
Responsabilitate pentru dezvoltarea pe termen lung a relației cu profesorii.
Monitorizarea activă a tendințelor în educație, observabile la nivel de teren.

Descrierea jobului

Ce fel de persoană căutăm?
Personalitate matură, orientată spre găsire de soluții - acesta este cel mai important aspect. Ne plac oamenii care vor să învețe, care știu ce vor, și care știu ce sunt sau nu dispuși să facă pentru a-și îndeplini scopul. Dorim să ne asigurăm că sunt respectate valorile de bază. Prin urmare, căutăm un coleg/o colegă care...
- poate comunica probleme, se poate concentra pe soluții și nu pe obstacole. Comunicarea este cheia.
- poate lucra în echipă, deci excelente abilități interpersonale.
- competențe bune de negociere.
- vrem să fim siguri că îți place ceea ce faci. Fii sigur pe tine și pe ceea ce ești!
- disponibilitate ridicata de deplasare – aproximativ 80% din timp presupune responsabilitatea pentru o anumită arie geografică, cu focus pe școlile din zona arondată.

Entuziast – Este nevoie să lucrezi inteligent. Dacă mergi la job doar pentru salariu, iar focusul vieții tale este în altă parte, este în regulă, dar poate că nu putem lucra împreună la potențial maxim.
Minte deschisă - nu avem răspunsuri la toate întrebările. Slujba ta va fi să le găsești cu sprijinul nostru. Va trebui să pui întrebări și să găsești răspunsuri. Te vom sprijini în această direcție. Va trebui ca tu să înveți lucruri noi, iar noi să încercăm lucruri noi... și apoi vom vedea.

De asemenea, ajută...
Experiență într-o poziție similară
Relații excelente cu colegii sau alte persoane din echipă
Capacitatea de a rezolva probleme neprevăzute
Gândire creativă și idei noi
Capacitatea de a lua decizii independente
Atenție la detalii și dorința de a crea și menține relații de calitate
Interes de lungă durată în educație
Bună cunoaștere a limbii române
Cunoștințe operare PC (Microsoft Office)
Ce oferim noi:
- muncă semnificativă în domeniul educației și formarea într-un domeniu care are impact asupra vieții noastre.
- o evaluare care confirmă faptul că te afli în locul potrivit, în compania potrivită.
- posibilitatea de a lucra independent, prin compania proprie.
- venit peste medie, format din 90% parte fixă și 10% parte variabilă.
- diferite bonusuri .
- mediul unei companii cu know-how străin, unde preferăm bunul simț înainte de precizia corporativă .
- mașină de serviciu cu toate costurile incluse.
- telefon de serviciu.
- tabletă, pentru ca munca ta să fie mai ușor de oraganizat.
- sistem CMR, pentru oo viață mai ușoară.
- longevitate la locul de muncă, în carieră și în obiective.
- oportunitatea de a învăța și a evolua - cursuri, conferințe.
- munca într-o companie care este în creștere chiar și în aceste vremuri dificile și care privește înspre viitor cu optimism și entuziasm.

Dacă esti interesat de această poziție în editură, așteptăm să ne trimiți un CV, eventual, dar nu obligatoriu, împreună cu o scrisoare de intenție. Așteptăm să ne cunoaștem!

Descrierea companiei

Învățarea este o bucurie
Editura TAKTIK este parte a unui grup de companii care activează în domeniul educației și tehnologiei în 3 țări de peste 15 ani. Ca editură, contribuim la o creștere a calității educației în familii și școli și la modernizarea formei de predare. Scopul nostru este să combinăm educația școlară de calitate cu cele mai moderne tehnologii și cu noi metode didactice și astfel să îmbunătățim interesul copiilor pentru educație. Interesul pentru titlurile noastre crește în fiecare an, prin urmare oferim noi poziții în editura noastră.

Ne găsiți la www.etaktik.ro
Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024