Gratis

Reprezentant Comercial - Dambovita (TT & IKA)

Nestle Romania SRL

Candidatul Ideal

Cum poti avea succes?
  • Experienta in vanzari - min. 2 ani
  • Absolvent de studii superioare
  • Limba engleza – nivel mediu
  • Carnet de conducere categoria “B”
  • Cunostinte despre piata si industrie FMCG
  • Abilitati de negociere, persuasiune si lucru in echipa
  • Comunicare, entuziasm, abilitati de prezentare.

Descrierea jobului

Descierea pozitiei
Nestlé Romania cauta o colega / un coleg pentru pozitia Reprezentant Comercial pentru Dambovita.

La Nestlé vei descoperi o lume bazata pe respect – pentru noi insine, pentru colegi, pentru diversitate si pentru viitor. Respectul in cadrul Nestlé reprezinta mult mai mult decat o simpla politete – acesta ghideaza toate deciziile noastre, la fiecare nivel al organizatiei, conturand experienta pe care o oferim fiecarui angajat.

Stim ca unicitatea si succesul nostru sunt conturate de oamenii talentati care contribuie la dezvoltarea constanta a companiei. De aceea, punem in prim plan angajatii nostri si conditiile acestora de munca, iar siguranta si sanatatea sunt fundamentale in tot ceea ce facem, unul dintre obiectivele Nestlé fiind eliminarea accidentelor de munca.

O zi obisnuita ar decurge astfel:
  • Conduci prudent pe ruta alocata si vizitezi magazine de tip IKA si TT.
  • Ai o atitudine pozitiva si mentii relatiile de lunga durata cu angajatii si reprezentantii fiecarui magazin.
  • Verifici daca marfa este aranjata corespunzator la raft.
  • Asiguri implementarea materialelor promotionale.
  • Gestionezi stocurile fiecarui magazin.
  • Incerci sa dezvolti noi oportunitati de vanzare in cadrul zonei tale alocate.
  • Te asiguri ca este implementat planul lunar de vanzari.

Descrierea companiei

“Good food, Good life”

Nestle ofera locuri de munca atractive pentru o cariera de succes cu impact la nivel national, si influenta la nivel global. Vino alaturi de noi in marea echipa Nestle!

În cadrul Nestlé, cea mai mare companie de produse alimentare și de băuturi din lume, suntem conduși de un scop simplu și bine definit: ne dorim să îmbunătățim calitatea vieții și să contribuim la un viitor mai sănătos. De aceea, valorile noastre au la bază respectul: pentru noi înșine, pentru ceilalți, pentru diversitate, și nu în ultimul rând, pentru viitor.

Cu ambiție și dorința de a-ți depăși limitele, vei avea acces la o multitudine de oportunități, însă adevărata realizare provine din șansele pe care le creezi tu însuți - prin ideile, pasiunea și competențele de care vei da dovadă. Nestlé susține dezvoltarea fiecărui angajat, punând accentul pe responsabilitatea și autonomia individuală, asigurând un mediu favorabil aspirațiilor și ambițiilor pe termen lung: un ritm de muncă accelerat, o cultură bazată pe munca în echipă și o deosebită importanță acordată echilibrului dintre viața personală și cea profesională.

În România, Nestlé este unul dintre cei mai importanți jucători de pe piața de alimente şi băuturi, portofoliul cuprinzând o gamă largă de produse din diverse categorii, pentru a răspunde cererii consumatorilor:

Băuturi (Nescafé, Nesquik); Dulciuri (JOE, Nesquik, Kit Kat, Lion, After Eight, Smarties); Produse culinare (Maggi); Hrană pentru copii (Nestlé Infant Nutrition); Batoane și cereale pentru micul dejun (Nestlé Fitness, Musli, Nesquik, Chocapic etc.); Hrană pentru animale (Purina); Divizia de lux – Nespresso; Nestlé Professional - divizia de soluții „out of home”.

La Nestlé vei întâlni oameni extraordinari în fiecare etapă a carierei tale și vei avea șansa de a evolua, învățând secretele celor mai iscusite minți din întreaga organizație. Mediul nostru organizațional global, asigură un spectru foarte vast de experiențe și perspective, într-o gamă largă de profesii.

În plus, experiența ta poate acoperi mai multe brand-uri, diverse categorii de business sau chiar multiple țări datorită faptului că Nestlé nu este reprezentat doar de produsele și serviciile pe care le oferă, ci și de oamenii care asigură succesul acestora.

Înainte de a aplica pentru această poziție vă invităm să accesați pagina de internet a Nestlé România, secțiunea Cariere, pentru a afla mai multe detalii despre mediul de lucru din cadrul companiei, și pentru a vă informa cu privire la modul în care Nestlé prelucrează datele dumneavoastră cu caracter personal.

Ținând cont de numărul mare de aplicații, te rugăm să ai în vedere faptul că numai candidații selectați vor fi contactați.

Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 31 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024