Gratis

REGISTRATOR MEDICAL

MEDICOX-HBOT SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Spitalul dе Recuperare Neurmotorie si Medicina Hiperbara se afla in acest moment intr-un proces continuu de dezvoltare si extindere, care include noi servicii medicale in specialitati multiple.
Cel mai performant spital de recuperare isi mareste echipa si angajeaza personal pentru postul de Registrator Medical. Acesta va fi o persoana entuziasta, motivata, care va beneficia de avantajele tehnologice de ultima generatie, intr-un mediu de lucru dinamic, competitiv in care dezvoltarea personala aduce valoare serviciilor medicale pe care le oferim.
Personalitate pozitiva, stabila, calda, comunicativa, orientata catre pacient si nevoile acestuia.
Studii superioare: constituie avantaj;

Mai sunt necesare:
- Experienta intr-un post similar;
- Abilități la nivel mediu – avansat dе operare PC;
- Abilități foarte bune dе organizare și prioritizare;
- Rigurozitate și atenție la detalii;
- Seriozitate, loialitate și confidențialitate;
- Cunoașterea, cel puțin la nivel mediu, a unei limbi dе circulație internațională;
- Excelente abilități dе comunicare (claritate și coerență în exprimare);
- Atenție distributivă;
- Echilibru emoțional, disciplină și deschidere în relația cu pacienții (răbdare, respect, prezență dе spirit);
- Abilități dе lucru în echipă.

Descrierea jobului

Preluare apeluri de la solicitanti de informatii/pacienti, in vederea furnizarii de informatii sau/si inregistrarea programarilor;
Preluare mesaje de posta electronica ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄(email) si trimiterea raspunsurilor sau/si contactarea potentialilor pacienti in vederea programarii;
Preluarea pacientilor in cadrul clinicii si inregistrarea informatiilor in programul informatic al spitalului;
Relationarea eficienta printr-o abordare empatica a pacientilor spitalului;
Rezolvarea prompta si intr-un mod profesionist a situatiilor prezentate de pacienti, prin colaborarea cu celelalte departamente;
Oferirea informatiilor solicitate de catre pacientii spitalului;
Incasare/ facturare/ receptie comenzi;
Arhivare documentatie.
Restul responsabilitatilor si beneficiilor se vor discuta in cadrul interviului.

Spitalul de Recuperare Neuromotorie si Medicina Hiperbara din Livezeni, Mures isi desfasoara activitatea dupa standarde europene, din punct de vedere al protocoalelor si echiparii medicale, cadru care permite echipei alcătuite din profesioniști reputați, cu un înalt nivel de pregatire, sa ofere solutii integrate de tratament, dar si un mediu ambiant placut, in care pacientii sa beneficieze de un act medical optim.

Va asteptam in echipa noastra!
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024