Gratis

Receptionista - (Front Desk Officer-Pipera)

Genesis FM SRL

Candidatul Ideal

Ce cautam?
Persoane cu abilitati de comunicare si relationare, dinamice, cu o atitudine pozitiva fata de vizitatori/oaspeti!
Daca te-ai recunoscut in descriere, trimite-ne aplicația ta! :)

Dorim sa te cunoastem daca intrunesti urmatoarele:
• cunostinte de limba engleza la nivel mediu-avansat;
• abilitati excelente de comunicare orala si scrisa;
• utilizare MS Office -Word, Excel, Power Point, Outlook, la nivel mediu;
• cunostinte cu privire la utilizarea echipamentelor de birou: copiator, imprimanta;
• abilitati excelente de relationare profesionala, orientare catre client;
• capacitate de gestionare eficienta a timpului si de prioritizare a task-urilor in functie de gradul de importanta si urgenta;
• capacitate de adaptare la un mediu dinamic si intreprinzator, deschidere spre lucruri noi;
• minimum de experiența pe o pozitie similara - constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
• Raspunde de respectarea procedurilor de acces in cladire;
• Gestioneaza corespondenta sosita pentru clientii cladirii;
• Supravegheaza permanent ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀accesul salariatilor si a vizitatorilor in cladire;
• Ofera informatii catre clienti si vizitatori;
• Rezolva reclamatiile clientilor / vizitatorilor sau le redirectioneaza catre superiorii ierarhici;
• Promoveaza imaginea companiei;
• Intocmeste documentele de evidenta si raportare a activitatii;
• Se asigura de mentinerea curateniei in receptii;
• Informeaza superiorul despre situatiile speciale aparute in cladire;
• Opereaza in platforma de ticket-e;
• Intocmeste referate de necesitate materiale;
• Centralizeaza si intocmeste rapoarte pe care le comunica Managerului de Parc, privind activitatea cladirii (incidente, cereri clienti, propuneri, sesizari, etc);
• Asigura suport colegilor atunci când este solicitat, fără să isi neglijeze responsabilităţile proprii.

Locatia: la 5 minute de statia de metrou Pipera

Beneficii:
- Contract de munca pe durata nedeterminata;
- Prime de Paste si Craciun;
- Tichete de masa;
- Abonament medical;

Program: 8:30-17:00, Luni-Vineri.

Genesis Property reprezintă un grup de firme 100% românesc, renumit în piața dezvoltării imobiliare, cu o experiență de peste 20 ani în plan local, care a dezvoltat și deține două dintre cele mai mari parcuri de birouri clasa A din București: West Gate Business District (Bd. Preciziei) și Novo Park (Pipera).
Genesis Property este, de asemenea, dezvoltatorul și administratorul primului campus privat studențesc din România, West Gate Studios, care cuprinde 925 de garsoniere și apartamente destinate închirierii, a unor spații de cazare de 4 stele – Studio One Accommodation Suites și a unei piscine exterioare (înconjurată de o pistă de alergare și rollerblading) - prima piscină amplasată în cadrul unui parc de birouri din România – Crazy Pool.

Pentru a afla mai multe despre cine suntem, vizitează-ne la:

Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 29 Mai 2024 Expiră 14 Iun. 2024